Adam Draczyński po starcie w Lubawce: Młodzież garnie się do lekkiej

Duża ekipa Adam Draczyński Running Team wzięła udział w mityngu Lubawka Athletics. – Cieszy mnie to, że młodzież licznie garnie się do lekkiej i wybiera nasz klub – podkreśla trener Draczyński

Stadion w Lubawce jest przepięknie położony, dlatego sportowa rywalizacja na tym obiekcie to czysta przyjemność. Na mityng lekkoatletyczny Lubawka Athletics pojechali nasi zawodnicy z Adam Draczyński Running Team.

Gabriel Łoziuk biegł na 150 m, to był jego debiut na stadionie. Wykręcił czas 26,42 sek. i zajął 16. miejsce. Dla Wiktorii Brzeskiej to był również stadionowy debiut. 24,90 i 37. miejsce – to jej rezultat na 150 m.

Na 600 m dziewczyn startowało aż sześć podopiecznych trenera Adama Draczyńskiego. Zuzanna Hrebeniuk była ósma z czasem 1.50,69 – ten rezultat jest dla Zuzy lepszy o 5,40 s niż w hali! Sandra Wieliczko w debiucie na stadionie zajęła 28. miejsce, czas 2.05,03. Liwia Piwowarczyk wybiegała 2.07,46 i uplasowała się na 32. pozycji – to dla Liwii rekord życiowy, poprawiła go z 2.09,60. Paulina Pojnar była 35., nabiegała 2.09,90 – w porównaniu z halą to dla Pauliny wynik okazalszy o 3,30 s Hanna Tondel zaliczyła w Lubawce pierwszy start w życiu, zajęła 41. miejsce z wynikiem 2.15,87. Liliana Przybyła w stadionowym debiucie była 42. z czasem 2.18,88.

Mateusz Prucnal w biegu na 600 m zajął 13. miejsce z czasem 1.50,82.

Wśród dziewczyn na 300 m startowała (po raz pierwszy na stadionie) Karolina Prucnal – była 38. w całej stawce z czasem 50,60. Na tym samym dystansie Jan Dudziak był 21. – 56,17 s (stadionowy debiut).

Podopieczni „Draka” biegali też na dłuższym dystansie 2000 m. Szymon Dorożyński znowu był niesamowity, wygrał ten bieg z czasem 5.21,60 i ustanowił swoją życiówkę (poprawa z 5.55,79). Świetny start zaliczył też Konrad Pogorzelski. „Kundziu” zajął trzecie miejsce na tym dystansie (czas 5.28,93, życiówka, poprawa z 6.11,40).

– Nasi zawodnicy mierzyli się ze dużo starszymi rywalami, np. Zuzia biegła z juniorkami młodszymi, a więc starszymi od niej o sześć-siedem lat – mówi „Tygodnikowi Krąg” trener Adam Draczyński. – Uzyskane czasy świadczą o tym, że praca idzie w bardzo dobrym kierunku. Cieszy mnie to, że młodzież licznie garnie się do lekkiej atletyki i że wybiera nasz klub. Kolejne talenty czekają.