Tenis: Siostry Cytryckie z medalami. Anita z debiutem w rankingu PZT

Anita została mistrzynią Lubuskiego, a Natalia zajęła drugie miejsce w turnieju w Szczawnie-Zdroju. W tym miesiącu Anita Cytrycka zadebiutuje w rankingu tenisistek prowadzonym przez Polski Związek Tenisowy

Anita, starsza z sióstr Cytryckich, ma nieco ponad 9 lat, a wygrała mistrzostwo województwa lubuskiego w kategorii do lat 12! I to zarówno w singlu, jak i w grze podwójnej razem ze swoją klubową koleżanką. – To był debiut Anitki w U-12 – mówi jej tata Krzysztof Cytrycki. – W tej kategorii gra się już seniorską piłką.

Turniej odbył się w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze. Wzięło w nim udział 11 zawodniczek. Nasza tenisistka w singlu wygrała każdy z pięciu meczów i nie straciła ani jednego seta. W całym turnieju oddała tylko siedem gemów.

Ważne: dzięki temu zwycięstwu Anita zadebiutuje w maju w rankingu tenisistek prowadzonym przez Polski Związek Tenisowy. To oznacza, że będzie mogła startować w turniejach U-12 i piąć się w górę listy najlepszych zawodniczek w kraju w tej kategorii wiekowej.

– Podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do rozwoju Anitki w jej dotychczasowej karierze sportowej. Trzymajcie kciuki za kolejne występy – uśmiecha się Krzysztof Cytrycki.

Jest równie dumny ze swojej młodszej córki Natalki. Ona z kolei zdobyła srebrny medal w turnieju w Szczawnie-Zdroju pod Wałbrzychem. Na korcie rywalizowało 12 zawodniczek i zawodników, chłopcy grali razem z dziewczynkami.

8-latka startowała w kat. do lat 9. Najpierw były trzy grupy po cztery osoby. – Natalka w grupie wygrała wszystkie mecze, kolejno: 4:1, 4:3 i 4:3 – opowiada jej tata. – I tak awansowała do finałowej grupy o miejsca 1-3. Tam niespodziewanie pokonała jeszcze jednego zawodnika i dopiero w meczu o pierwsze miejsce uległa po walce 2:4.

To był pierwszy z cyklu czterech turniejów, które odbędą się w najbliższych miesiącach.