MP: Ozłoceni bytomianie. Pierwszy tytuł Kierczyńskiej w seniorkach

Legion Głogów, w którym trenują m.in. zawodnicy z Bytomia Odrzańskiego, ponownie najlepszym klubem mistrzostw kraju low-kick. Mamy kilka medali. Martyna Kierczyńska po raz pierwszy została mistrzynią Polski seniorek!

Turniej zgromadził prawie 400 fighterów ze stu klubów. Oliwer Domińczak zdobył złoty medal w 57 kg (junior st.), dodatkowo został najlepszym zawodnikiem mistrzostw Polski!

Martyna Kierczyńska skończyła turniej ze złotem w seniorkach w 56 kg (pierwszym w karierze w tej kategorii wiekowej!).

Karina Domińczak była najlepsza w 40 kg juniorów mł. Podobnie jak Michał Andrasz, tyle że w wadze 81 kg.

Wśród seniorów brąz zdobył Jakub Syc (63,5 kg). Mariusz Lach wrócił bez medalu. Junior starszy Wiktor Ossoliński był trzeci w 71 kg.

– Legion ponownie został najlepszym klubem mistrzostw Polski low-kick – cieszy się trener głogowian Maciej Domińczak. – Zawsze pracujemy ciężko na każdy sukces, ale ostatni rok był szczególnie trudny dla wszystkich. Cieszymy się, że wracają starty, turnieje. Że mamy gdzie walczyć. W Mysłowicach stoczyliśmy sporo walk i każdy dał z siebie wszystko.

Domińczak dodaje: – MP są zawsze eliminatorem – wyznaczają osoby, które powinny znaleźć się w kadrze. Bardzo się cieszymy, że kilku Legionistów zasili to zaszczytne grono.