Medale i poprawione życiówki Astry [BIEGANIE]

Po raz kolejny start w Białogardzie był szczęśliwy dla nowosolskich biegaczy. Czterech zawodników poprawiło życiówki, a nasze biegaczki stanęły na podium

W sobotę Astra wzięła udział w ogólnopolskim mityngu lekkoatletycznym w Białogardzie. – To ważne zawody, bo zdobyte wyniki liczą się w krajowych statystykach – mówi trener Ryszard Biesiada.

Z nowosolskiego klubu wystartowało pięciu biegaczy. Doskonale na 1500 m pobiegła Liliana Młynarczyk. Wynikiem 4:37,38 poprawiła swój rekord życiowy i zdobyła pierwsze miejsce. Nasza zawodniczka nie pozwoliła nikomu się do siebie zbliżyć i prowadziła od startu do mety.

Na 3000 m drugie miejsce zajęła Sandra Nowak z czasem 10:28,21. Sandra też poprawiła swoją życiówkę. Trzecie miejsce w tym biegu wywalczyła Zofia Chorostkowska osiągając czas 10:37,42 i poprawiając rekord życiowy. Martyna Korwel też pobiła życiówkę, na tym samym dystansie wybiegała 10:38,50.

W biegu mężczyzn na 1500 m ósmy na mecie był Adam Marysiak z wynikiem 4:16,20.

– Jestem z naszych biegaczek bardzo zadowolony. Doskonale wypadły, walczyły i dały z siebie dużo. Forma naszych zawodniczek rośnie, a to doskonały prognostyk przed nadchodzącymi ważnymi startami. Już dziś wyniki Martyny i Zosi dają nam prawo startu w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży pod koniec lipca – zapowiada trener Biesiada.

Dwóch innych zawodników Astry wystartowało w zawodach w Zielonej Górze na 5 i 10 km. Na dystansie 5 km pierwsze miejsce zajął Kacper Kubiak z wynikiem 18:02. Z kolei na 10 km drugi był Jakub Wawrzykowski z czasem 34:48.

E-WYDANIE TYGODNIKA KRĄG

FacebooktwittermailFacebooktwittermail

Mateusz Pojnar

Aktualności, sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content