O zawodnikach Astry usłyszała dziwnowska plaża

W Dziwnowie odbył się XXIII Międzynarodowy Bieg Cztery Mile Jarka. Najmłodsi zawodnicy startowali na dystansie 800 metrów

Pozostali wzięli udział w biegu otwartym na cztery mile, czyli na niespełna 10 kilometrów. Na starcie stawiło się 175 sportowców. Z racji obecności na obozie sportowym w Dziwnowie zawodników Astry wszyscy wzięli udział w biegu.

Na dystansie dla najmłodszych najlepsza była Jagoda Wawrzykowska z czasem 3:11:78. W biegu głównym na 4 mile pierwsze miejsce zajął Adam Marysiak, który uzyskał wynik 33:29, drugi był Jakub Wawrzykowski z czasem 33:45, a szóste zajął Kacper Kubiak osiągając czas 36:12. W swojej kategorii wiekowej Kubiak zajął drugie miejsce.

W biegu kobiet 4 mile najszybciej pokonała Sandra Nowak uzyskując czas 37:01, druga była Liliana Młynarczyk z czasem 39:20, a szósta Zofia Chorostkowska z wynikiem 42:44. Chorostkowska w swojej kategorii wiekowej była pierwsza.

Trener Ryszard Biesiada zwraca uwagę, że bieg był wyjątkowo ciężki, bo połowa po utwardzonej nawierzchni a reszta po plaży. – Z całą pewnością na plaży w Dziwnowie tego dnia było bardzo głośno o nas i o Nowej Soli. Tym biegiem podsumowaliśmy też letnie zgrupowanie. Cieszę się, że nasi biegacze są w tak dobrej formie – mówi Biesiada.