Mistrzostwa Polski w Gdyni: Dwa medale Olimpu!

Rozalia Martynów zdobyła srebro, Daniel Mikijaniec – brąz. – Pokazaliśmy, że w grupie wiekowej młodzieży też potrafimy zdobywać medale – podkreśla trener Pomarańczowych Dariusz Giedziun

Rok temu judoka Daniel Mikijaniec swoim brązowym medalem otworzył nową medalową kartę w historii Olimpu Nowa Sól. Na mistrzostwach Polski w 2021 r. było jeszcze lepiej. W ub. weekend nasi wywalczyli dwa krążki! Do nich dołożyli jeszcze piąte miejsce.

– Rozalia Martynów w kat. 78 kg po emocjonujących walkach została wicemistrzynią Polski – mówi „TK” Dariusz Giedziun, trener Olimpu. – W ub. roku w juniorkach wywalczyła złoto. W nowej grupie wiekowej odnalazła się doskonale i w pierwszym starcie po przerwie spowodowanej kontuzją pokazała klasę i potwierdziła miejsce, jakie zajmuje w krajowym judo kobiet.

Daniel Mikijaniec (+100 kg) ponownie zawiesił na szyi brąz! – Cieszy mnie jego postawa, bo we wszystkich walkach oddawał serce – podkreśla trener Giedziun. – Kuba Radziszewski w 66 kg dostał się do strefy medalowej. W walce o brąz niestety medalu nie zdobył, zajął piąte miejsce.

Pomarańczowi w Gdyni pokazali się z najlepszej strony. Mają prawo być z siebie dumni. – Udowodniliśmy, że w tej grupie wiekowej też potrafimy zdobywać medale – zaznacza Giedziun. – Cieszę się, że zawodnicy, których trenuję od małego dziecka, dotrwali i walczą w turniejach młodzieżowych zdobywając medale. Zapraszamy na treningi do Olimpu wszystkich chętnych: tych, którzy chcą zacząć przygodę z judo, jak i tych, którzy już się spotkali z tym sportem. Jak trenować, to z konkretną ekipą. Judo Forever!