Od 600 metrów do 10 kilometrów. Starty biegaczy Astry

Astra z medalami! Nowosolscy lekkoatleci z kolejnym biegiem udowadniają swoją formę. Do miasta przywieźli medale, ale – co najważniejsze – jeszcze lepsze życiówki

Ostatnie dni były ciężkie dla zawodników nowosolskiej Astry. Lekkoatleci biegali w Krośnie Odrz., Zielonej Górze, Kostrzynie, Zgorzelcu i Bęckowie. Z każdego biegu przywieźli medale, poprawiali też swoje życiówki.

29 sierpnia w Krośnie Odrz. odbył się bieg na 10 km, który ukończyło 150 zawodników. Adam Marysiak zajął pierwsze miejsce z wynikiem 31:53 i zaliczył rekord trasy. Trzecie miejsce z czasem 34:42 zajął Jakub Wawrzykowski. W kat. kobiet na 10 km najlepsza była Sandra Nowak, która nabiegała 37:13.

W pierwszy weekend września Astra zmagała się na zawodach w Słubicach na dystansie 800 m. Pierwsze miejsce wśród kobiet wywalczyła Liliana Młynarczyk z wynikiem 2:19,17, trzecia była Martyna Korwel – 2:32,89, na czwartym dobiegła Zofia Chorostkowska. Z kolei w biegu mężczyzn na 800 m trzeci na mecie był Marysiak.

Nowosolanie wzięli udział w 36. Nocnym Biegu Bachusa na 10 km w Zielonej Górze. Trzecie miejsce zajął Jakub Wawrzykowski z wynikiem 34 minuty, a siódme Kacper Kubiak – czas 37:34.

Podczas 35. Ogólnopolskiego Biegu Ulicznego w Kostrzynie na 10 km Adam Marysiak dobiegł na metę drugi z wynikiem 32:58, szósty był Jakub Wawrzykowski (35:12), a 14. Kacper Kubiak. W gronie kobiet 10 km najlepiej przebiegła Sandra Nowak z czasem 35:44.

Zawodnicy Astry stanęli też na starcie Mityngu Lekkoatletycznego Winobranie 2021 w Zielonej Górze. W zawodach na 600 m trzecia była Jagoda Wawrzykowska z czasem 2:00,92. W biegu na 1000 m nie do pokonania była Lila Młynarczyk, która prowadziła od startu do mety i osiągnęła czas 2:59,30, co jest jej nowym rekordem życiowym. Trzecia na tym dystansie była Zofia Chorostkowska, nabiegała 3:17,28, czwarta Martyna Korwel – 3:17:47. W biegu mężczyzn na 1000 m wyróżnił się Adam Marysiak, który z czasem 2:40,80 zajął drugie miejsce i poprawił życiówkę. Piąty był Kacper Kubiak z czasem 2:54,32 i też poprawił rekord życiowy.

Tydzień temu nasi lekkoatleci biegali też w Zgorzelcu w ramach Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików U-16. W biegu na 2 km szóste miejsce zajęła Jagoda Wawrzykowska.

Z kolei podczas biegu w Bęckowie na 10 km Adam Marysiak z czasem 33:41 zajął drugie miejsce, a Jakub Wawrzykowski dobiegł na metę czwarty z wynikiem 35:01.

– Wszystkie te biegi i doskonałe wyniki pokazują, że zawodnicy są bardzo dobrze przygotowani. Zgarniamy nagrody i stajemy na najwyższym stopniu podium. Jestem bardzo zadowolony, że na każdych zawodach, na których jesteśmy, jest głośno o Nowej Soli – zauważa Ryszard Biesiada, trener Astry.