Punkt Korony Kożuchów. Wejście smoka Piotra Przejczowskiego

Kożuchowianie w IV lidze dwukrotnie gonili Czarnych Browar Witnica, ostatecznie skończyło się podziałem punktów. Gola na 2:2 strzelił Piotr Przejczowski, były napastnik Arki, który na boisko wszedł trzy minuty wcześniej

Korona Kożuchów – Czarni Browar Witnica 2:2 (1:2)

Bramki: Kocik 18’ (k) i Przejczowski 73’

Korona: Kuta – Buganik, Grochowski (ż), Reus, Poterała (ż)(70’ Przejczowski), Obst (56’ Maciejewski), Przybylski, D. Cygan (ż), Rudnicki (56’ Rytwiński), Kocik, Olejniczak

11. minuta i przegrywamy 0:1 – taki scenariusz napisał sobotni mecz. Dla gości trafił wtedy Łukasz Antkowiak.

Ale Witnica nie cieszyła się z prowadzenia długo. Już siedem minut później wyrównał Kacper Kocik wykorzystując rzut karny.

Gdy pod koniec pierwszej połowy wydawało się, że wynik do przerwy już się nie zmieni, kibice raptem posmutnieli. Bo w doliczonym czasie gry dostaliśmy bramkę do szatni – Adrian Wieczorek sprawił, że Czarni prowadzili tego popołudnia po raz drugi.

Pogoń

Korona wiedziała, że choć jeden punkt u siebie – patrząc na jej problemy kadrowe i sytuację w tabeli na początku sezonu – będzie bardzo cenny. I dążyła do remisu.

Obie drużyny miały swoje szanse, ale to kożuchowianie strzelili na 2:2 w 73. minucie. Konkretnie zrobił to Piotr Przejczowski, były napastnik Arki Nowa Sól, który w Dozamecie miejsca już nie zagrzał. Przejczowski wszedł na boisko trzy minuty wcześniej i to było prawdziwe wejście smoka.

Więcej goli nie padło. Obie ekipy muszą cieszyć się z punktu.

Teraz Korona zagra w Słubicach.

Skibi” razy dwa, Abiola razy trzy

A co działo się w okręgówce? Możemy się cieszyć, bo wygrały wszystkie drużyny z powiatu nowosolskiego.

Odra Bytom Odrzański pokonała u siebie Błękitnych Ołobok 3:0. Dwa gole wbił gościom Bartosz Skiba, jednego dołożył Artur Dybizbański.

Dozamet Nowa Sól na wyjeździe rozbił Start Płoty 6:2, a królem polowania był Ajadi Kamoli Abiola. Nowy napastnik KSD wbił Startowi hattricka. W protokole sędziowskim w rubryce bramki zameldowali się też Bartosz Drążek, Dawid Cieśla i Grzegorz Romański.

Pogoń Przyborów gościła u siebie Zorzę Ochla. Ale przesadnie gościnna nie była, bo pokonała przyjezdnych 2:1 po bramkach Konrada Gabigi i Marcela Napieralskiego.

***

LZPN rozlosował pary 3. rundy pucharu Polski. Mecze odbędą się 15 września. Piłkarze z powiatu nowosolskiego zagrają w takich meczach: