Załoga „Draka” w Żarach. Nasi pojechali tam dużą gromadą

Lekkoatleci Adam Draczyński Running Team startowali w Grand Prix Dolnego Śląska – tak nazwano tę imprezę – i jednocześnie mityngu żarskiego MLKS Agros

Jako pierwsza na 60 m w U-12 startowała Wiktoria Brzeska, rocznik 2010. – Mimo że start był po 12.00, Wiktoria okazała się małym śpioszkiem – przysnęła na starcie. Później pędziła jak rakieta, co dało jej wynik 9,85. Ciut zabrakło do finału. Zajęła miejsce 10. – wspomina Marcin Sznajder z AD Running Team.

60 m w U-12 chłopców: tu na starcie stanęli 8-latek Bartek Jurdziński i 6-letni Filip Sznajder. – Wyniki pokazują, że mają predyspozycje do szybkiego biegania – ocenia Marcin Sznajder. – Bartek „Szogun” Jurdziński poprawił swój rekord życiowy o 0,37 i zajął 10. miejsce, a Flip pobiegł niewiele gorzej od życiówki, co dało mu 18. miejsce.

W dal skakała Liliana Przybyła. W kat. U-12 zajęła 11. miejsce z wynikiem 3,45. – Jak na 8-latkę bardzo dobrym – zaznacza trener Sznajder.

Na 100 m wystartowała Karolina Prucnal. – Pruła jak torpeda i zajęła drugie miejsce w serii z czasem 15,41 – wspomina trener.

Bieg dziewcząt w U-12 na 600 m powoli staje się specjalnością Adam Draczyński Running Team.

Wystrzeliła Hanna Tondel! – Po starcie odkręciła manetkę gazu na full, nie zwolniła ani na sekundę, co dało czas 1,54,82! Trener Adam aż zaniemówił. Rekord życiowy poprawiony o ponad osiem sekund – cieszy się Marcin Sznajder. Na dziś to 10. wynik w Polsce w U-12, a Hania ma dopiero 10 lat.

Życiowe wyniki

Na trzecim miejscu dobiegła 11-latka Sandra Wieliczko, poprawiła swoją życiówkę. Miejsce szóste zajęła jej rówieśniczka Paulina Pojnar – też skończyła zawody z rekordem życiowym. Lena Stachowska, 10-latka, poprawiła się o całe pięć sekund. Na miejscu dziewiątym piłkarka nożna Emilia Wąwoźna, lat 10, z wynikiem lepszym o osiem sekund od dotychczasowego rekordu życiowego.

Na 600 m w U-14 Liwia Piwowarczyk walczyła jak lwica. Wynik 2,09,96 dał jej piąte miejsce, do życiówki zabrakło niewiele. Liwia ma 14 lat.

600 m mężczyzn i start medalisty MP Konrada Pogorzelskiego. – Od pierwszych metrów do samej mety był na prowadzeniu, trochę postraszył go kolega z Żar, ale „Kundziu” odjechał w drugiej połowie dystansu – wspomina Sznajder. – Czas 1,22,25. Rekord życiowy poprawiony o ponad 2,5 s.

W kat. U-12 wystąpił 11-latek Gabryś Łoziuk. Uzyskał od startu dużą przewagę, ale na dystansie połknął go starszy kolega z Lubina i Gabryś zajął drugie miejsce. Czas 2,12,21 jest jego nową życiówką.

W U-14 1000 m Mateusz Prucnal, 13-latek, pobiegł w 3,22,94 bijąc życiówkę i zajmując czwarte miejsce. Debiut na tym dystansie odnotował 12-letni Janek Dudziak: czas 3,48,82, siódme miejsce.

Filip Sznajder rzucał piłką palantową. W całej stawce był najmłodszy i zajął ósme miejsce z 15 m.

Na 200 m Zuzanna Hrebeniuk wykręciła rekord życiowy 31,04 i zdobyła srebro. 34,89 uzyskała Wiktoria Brzeska poprawiając swój najlepszy wynik w życiu o sekundę, zajęła miejsce 8. Nowe życiówki padły łupem Lili Przybyły (35,82), Igi Hrebeniuk (czas 37,27), Nadii Kołodziej (38,86), Ani Bebrys (39,31), Amelki Tondel (39,68) – Amelka ma dopiero 8 lat! Ala Pawłowska odnotowała wynik 41,27, a Zuzia Traskowska – 42,63.

Na tym samym dystansie, tyle że wśród chłopców, wystrzelił Marcel Czernecki. – Sympatyczny 11-latek nabiegał 36,05 i zajął trzecie miejsce – mówi Marcin Sznajder. – Czas 37,72 nabiegał Wojtek Szaradowski (szóste miejsce), dziewiąty był Gabriel Zabawski, a tuż za nim Gracjan Sznajder. Bartek Talkowski zajął 11. miejsce, a Miłosz Wichman dobiegł do mety jako 14.

Sztafety

Jak poradziły sobie nasze miksy na 4×200 m? Opowiada trener Sznajder: – W pierwszym biegu z czasem 2,18,90 wygrał nasz pierwszy zespół w składzie Gabryś Łoziuk, Hania Tondel, Wojtek Szaradowski i Zuzia Hrebeniuk. Czas 2,32,73 uzyskał nasz drugi team: Marcel Czernecki, Sandra Wieliczko, Gracjan Sznajder, Paulina Pojnar. 2,32,47 wybiegał trzeci skład: Bartek Jurdziński, Liliana Przybyła, Gabriel Zabawski i Lena Stachowska.

– Starty zawodników naszego klubu wzbudzają duże zainteresowanie, tak było również w Żarach, gdzie dopingował nas senator Wadim Tyszkiewicz, za co dziękujemy – puentuje Marcin Sznajder.