Derby nie dla Trójki. Teraz zagramy ze Świdnicą. Doping wskazany!

I liga piłkarzy ręcznych: Trójka przegrała w sobotę w Zielonej Górze. – Gdybyśmy robili mniej błędów technicznych, ten mecz mógłby być na styku – ocenia trener nowosolan Alan Raczkowiak. Już w sobotę kolejne spotkanie u siebie

KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego – Trójka Nowa Sól 30:25 (16:10)

Trójka: Rapiejko, Ostrowski, Florczak (1 bramka), Kokot, Stelmasik, Bortnowski, Uchal (2), Orliński (7), Kowalski (4), Sz. Lisiewicz, Paszkiewicz (4), Hajnysz (2), Karp, Buda (2), Dymkowski (3), G. Lisiewicz

Trener Alan Raczkowiak jest już po analizie sobotniego meczu. – Przebiegał dobrze mniej więcej do 20. minuty, ale wtedy zaczął się koncert błędów technicznych w naszym wykonaniu – mówił w poniedziałek „Tygodnikowi Krąg”. – W pierwszej połowie zrobiliśmy ich 10, a wśród nich te z gatunku bardzo łatwych. Błędy się zdarzają, ale nie mogą się zdarzać tak katastrofalne. Nawet podczas gry w przewadze podawaliśmy piłkę do przeciwnika. Wtedy AZS nam odjechał. W I lidze nie możemy robić takich błędów. Gdybyśmy robili ich mniej, ten mecz mógłby być na styku.

Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili z nami 16:10. Znowu w tym sezonie trzeba było gonić, ale ten pościg nie był tak skuteczny jak przed tygodniem z Gorzycami.

Do tego wszystkiego Trójka nie wykorzystywała stuprocentowych szans. Brakowało spokoju i… – Osoby, która czasami zatrzymałaby grę. Mimo że generalnie preferuję szybkie granie, to czasem potrzeba na boisku kogoś, kto uspokoiłby sytuację – zwraca uwagę trener Raczkowiak. – Staraliśmy się odrabiać, ale wtedy z kolei zdarzały nam się błędy w wyprowadzaniu kontrataków.

Głowy do góry, przed nami następna kolejka. W najbliższą sobotę o godz. 16.00 w hali przy ul. Botanicznej zagramy ze Świdnicą, piątą w tabeli. – Kadrowo to jest podobny zespół do tego z poprzedniego sezonu, ale punktuje w I lidze. Ma już osiem oczek – podkreśla trener Raczkowiak.

Trójkowicze w sobotę będą potrzebowali naszego wsparcia!