Fanklub pełen rodziców dopingował karateków NKKK

– Jak zawsze waleczna ekipa Nowosolskiego Klubu Karate Kyokushin spisała się na medal. I to nie jeden, a osiem – mówi prezes NKKK Andrzej Czarnecki po turnieju w Wołowie

Sobotnie zmagania pojechał obserwować m.in. fanklub złożony z rodziców NKKK. Nie mogło rzecz jasna zabraknąć czujnych oczu trenerki Aleksandry Kawszyn i trenera Andrzeja Czarneckiego.

W Wołowie odbyły się 4. Ogólnopolskie Mistrzostwa Karate Kyokushin Karate Kid. – Nasi zawodnicy startowali w konkurencji kata i kumite, czyli w walkach – wspomina Andrzej Czarnecki. – Kata była bardzo mocno obsadzona, w kategoriach startowało po 30 osób, a sam poziom zawodów był bardzo wysoki. W tej konkurencji bardzo dobrze zaprezentowało się dwoje naszych zawodników: młodziczka Wiktoria Herman w pięknym stylu wywalczyła najwyższe miejsce na podium, a utalentowany junior Michał Dondajewski wrócił do domu ze srebrem.

W kumite nasi pokazali duże serca do walki. By dojść do podium, w niektórych kategoriach trzeba było stoczyć sporo pojedynków z naprawdę dobrymi przeciwnikami.

Nadia Sztonyk była trzecia w walkach młodziczek 12-13 lat (50 kg); Maja Majczak zdobyła brąz w walkach bez kontaktu dziewcząt 10-11 lat; Oskar Sroczyński wygrał kategorię walk wśród młodzików 12-13 lat do 50 kg; Dawid Szczęśniak był drugi w walkach młodzików 12-13 lat pow. 60 kg; Wiktor Domagała również drugi, tyle że w walkach juniorów młodszych 13-14 lat pow. 60 kg; Julia Lewandowska wygrała w walkach juniorek mł. 14-15 lat do 60 kg.

– Pozostałym naszym zawodnikom – mimo kilku wygranych walk – niestety nie udało się zająć miejsca na podium, ale wrócili do domu z nowym doświadczeniem i superkoszulkami, które dostali za sam start od organizatora zawodów – wspomina trener Czarnecki. – Gratulujemy wszystkim bardzo dobrych wyników i życzymy dalszych sukcesów na macie. Teraz przed nami kolejne zawody, więc trzymajcie za nas kciuki. Dziękujemy urzędowi miasta za pomoc finansową w organizacji wyjazdu do Wołowa.

Będziemy trzymać kciuki i gratulujemy!

E-WYDANIE TYGODNIKA KRĄG

FacebooktwittermailFacebooktwittermail

Mateusz Pojnar

Aktualności, sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content