Jakub Roszak z Ipponu mistrzem! Medal ma też Olimp

Mamy powody do radości po międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików w judo. Jakub Roszak z Ipponu Kożuchów zdobył złoty medal. Brąz zawiesił na szyi Seweryn Szchindler z Olimpu Nowa Sól

Turniej odbył się w Komornikach koło Poznania. Startowało blisko 200 judoków z województw: lubuskiego, dolnośląskiego, opolskiego i wielkopolskiego.

Jakub Roszak z kożuchowskiego Ipponu został międzywojewódzkim mistrzem młodzików! – Nie dał szans swoim przeciwnikom – mówi trener Grzegorz Bączykowski. – W widowiskowy sposób wygrał wszystkie trzy walki. To jego kolejny duży sukces.

Startowały też inne Dziki – Jędrzej Janikowski i Błażej Końko. Obaj wygrali i przegrali po dwie walki, zajęli piąte miejsce.

Jak wiodło się Olimpowi Nowa Sól? – Najlepiej spisał się Seweryn Szchindler, który w kat. 90 kg zajął trzecie miejsce – mówi trener Pomarańczowych Dariusz Giedziun.

Na siódmym miejscu uplasował się Patryk Górski (kat. 55 kg), a na dziewiątym w 60 kg był Patryk Jachymski. – Wszyscy są uczniami ZS w Otyniu – podkreśla Giedziun. – Dołożyliśmy sobie tymi miejscami punkty w tabeli rywalizacji młodzieżowego sportu – dodaje.