Odra Bytom Odrzański w fotelu lidera okręgówki. „Wygodnie nam!”

Piłkarze z Bytomia Odrzańskiego awansowali na pierwsze miejsce w tabeli okręgówki! Wykorzystali potknięcie Tęczy, która poległa w Lubsku. Dozamet zdobył u siebie tylko punkt, choć prowadził już 2:0. Pogoń Przyborów rozbiła Wschowę

Odra Bytom Odrzański – Chynowianka Zielona Góra 5:2 (2:0)

Bramki: K. Konsewicz 14’, 90+, Maciej Konsewicz 30’, Zawojek 84’, Skiba 88’

Odra: Stankiewicz – Wołkowski, Skiba (ż), K. Konsewicz, Michał Konsewicz (71’ Koppenhagen), Maciej Konsewicz (84’ Pawlak), Dziubański, Dybizbański (ż+ż=cz), Czerny (46’ Zawojek), Chłopowiec, Skałecki

Odra Bytom Odrzański dała kolejny boiskowy koncert w tym sezonie. Nasi zawodnicy w sobotę ograli u siebie Chynowiankę 5:2. Dwa gole strzelił tego dnia Kacper Konsewicz, po jednym dołożyli Maciej Konsewicz, Patryk Zawojek i Bartosz Skiba.

Bytomianie czekali na potknięcie Tęczy Krosno Odrzańskie i tak – ono się zdarzyło. W 8. kolejce Tęcza wtopiła 4:1 z Budowlanymi Lubsko. Oderka ma po weekendzie dwa punkty przewagi nad wiceliderem.

„Dzień dobry. Dobrze obudzić się w tak słoneczny poniedziałek na swoim miejscu, wygodnie nam” – napisali na Facebooku na początku tygodnia piłkarze Odry i swój wpis okrasili screenem tabeli okręgówki.

Dozamet Nowa Sól u siebie tylko zremisował 2:2 z Górzynem, mimo że prowadził po 25 minutach 2:0 po bramkach Abioli i Wojciecha Uścio. W 53. wyrównał Michał Galik, a pięć minut później był remis, bo gola strzelił Michał Dyderski.

Pogoń Przyborów nie miała problemów na wyjeździe ze słabą Wschową. Najpierw, w 9. minucie, wynik otworzył Konrad Gabiga. W 17. na 2:0 trafił Marcel Napieralski, w 31. podwyższył Hubert Hołubek, a strzelanie w 55. zakończył Maciej Buras. 4:0 dla przyborowian.

W następnej serii gier KSD pojedzie do Ołoboku, Odra zagra mecz na szczycie w Krośnie Odrzańskim, a Pogoń powalczy u siebie z Lubskiem.

W IV lidze Korona Kożuchów przegrała na swoim boisku 1:4 z Dębem Przybyszów. W 64. Bartosz Olejniczak wyrównał stan gry, ale dosłownie w samej końcówce straciliśmy trzy gole.

Podopieczni trenera Marcina Janika pojadą teraz na mecz do Murzynowa.