Siedem żółtych kartek w derbach. Skończyło się podziałem łupów [ZDJĘCIA]

Klasa A: podziałem punktów skończył się emocjonujący mecz Czarnych Rudno z GKS Siedlisko. IV liga: Korona Kożuchów z kolejnym ważnym zwycięstwem w kontekście walki o utrzymanie! Okręgówka: lider z Bytomia Odrzańskiego skromnie wygrywa, Dozamet znowu przegrywa, a Pogoń musi uznać wyższość Alfy

Czarni RudnoGKS Siedlisko 1:1 (0:1)

Bramki: Stochniał 70’ – Ratajczyk 15’

Czarni: Szatkowski – Stochniał (ż), M. Sobczak (46’ Aleksandrowicz (ż)), Ł. Malinowski (75’ Pach), Leńczuk (ż), Zięba, Malec, Kubaszewski (65’ Muszyński), G. Korotyszewski, Kasper, Ozgowicz

GKS: Ochota – Ratajczyk (55’ Uruski), A. Priemel (ż), Kępkowski (46’ D. Priemel), Pytka (85’ Jeziorski), Mateusz Lewandowski (ż), Magda (ż), Kula, Borowski, Sznajder, Babij (ż)

Liczba sędziowskich upomnień – siedem żółtych kartek – pokazuje, że sobotnie derby w Rudnie były zacięte, że oba zespoły tego meczu nie odpuściły bez walki. Zresztą można było się tego spodziewać.

Lepiej to spotkanie zaczęli goście, którzy od 15. minuty prowadzili po bramce Bartosza Ratajczyka. Czarni gonili wynik i dogonili go, choć dopiero w 70. minucie. Wtedy na listę strzelców wpisał się Sebastian Stochniał.

Podopieczni trenera Mariusza Wawrowa zremisowali u siebie z podopiecznymi trenera Bogumiła Potażnika 1:1.

W najbliższą sobotę Czarni pojadą na mecz z Orłem Szlichtyngowa, a Gieksa u siebie podejmie Kargowę.

Widać, że coś ruszyło się w Koronie Kożuchów. Tydzień temu wygraliśmy u siebie 3:2 z Promieniem i przerwaliśmy złą passę w IV lidze. W ub. sobotę kolejna dobra wiadomość nadeszła z Czerwieńska, gdzie kożuchowianie ograli ostatniego Piasta 1:0 po bramce Łukasza Cygana. „Wygrywamy ważny mecz za sześć punktów” – cieszyli się po spotkaniu piłkarze Korony, którzy w sobotę zagrają u siebie z Celulozą.

W okręgówce świetny dorobek punktowy śrubuje Odra Bytom Odrzański. Bytomianie pokonali Lubsko na wyjeździe 1:0 po bramce w 19. minucie niezawodnego Bartosza Skiby.

Nietęgie miny mają w Dozamecie Nowa Sól. Tym razem nowosolanie przegrali w Ochli 0:1, bramkę stracili w 86. minucie. „Nikt nie obstawiał, że będziemy wygrywać wszystko – czytamy we wpisie na FB Dozametu. – Nie mamy już teraz spinki na awans. Za tydzień też jest mecz. Wierzymy w trenera Reimanna i w tych zawodników. To wszystko jest w budowie”.

Pogoń Przyborów przegrała u siebie z Alfą Jaromirowice. Bramkę straciła w 85. minucie.

W niedzielę Odra zagra we Wschowie, w sobotę Dozamet u siebie z Moczynianką, a Pogoń pojedzie na potyczkę ze Startem Płoty.