Odra zaśpiewała „Buona Sera”. 11. raz w tym sezonie!

Ta piosenka w szatni bytomian zawsze oznacza, że lider okręgówki wygrał kolejny mecz

Ale zacznijmy od IV ligi. Dla Korony ostatnie tygodnie były bardzo dobre: trzy zwycięstwa z rzędu i dziewięć punktów spowodowały, że kibice mogli nieco spokojniej myśleć o tym sezonie. Zespół chce piąć się w tabeli IV ligi i tych punktów potrzebuje jak tlenu.

W sobotę było blisko jednego oczka. Kożuchowianie grali heroicznie, podopieczni trenera Marcina Janika bezbramkowo remisowali ze Spójnią. Wtedy nadszedł doliczony czas gry…

„93. minuta, sędzia w przedziwny sposób dyktuje karnego, gospodarze strzelają i przegrywamy 0:1 – czytamy na Facebooku Korony w jednym z komentarzy. – Szkoda naszych chłopaków, oddali serce, a sędziowie w byłym gorzowskim bardzo sobie niestety pomagają”.

Odnotujmy, że karnego na bramkę zamienił Michał Dyc.

Dużo lepsze nastroje w Koronie są po czwartku – w Święto Niepodległości pokonaliśmy Ilankę 3:1 po dwóch golach Łukasza Cygana i bramce Bartosza Tkacza. O tym więcej napiszemy w najbliższym wydaniu gazety we wtorek.

W okręgówce w Bytomiu Odrzańskim znowu głośno rozbrzmiała „Buona Sera Ciao Ciao”. Odra rozgromiła Alfę Jaromirowice 5:1 po bramkach Bartosza Skiby, Michała Chłopowca, Macieja Konsewicza, Tomasza Wróbla i Patryka Zawojka.

Dozamet Nowa Sól tylko zremisował z trzecią od końca Chynowianką Zielona Góra. Do przerwy prowadziliśmy 1:0, strzelił Dariusz Nazar. W 59. minucie wyrównał Kamil Jasiński.

Mecz pełen emocji zobaczyliśmy w Przyborowie, gdzie Pogoń zremisowała 3:3 z ŁKS Łęknica. Dla nas trafiali Maciej Buras, Dawid Marciniak i Mateusz Glapka.