Wesoły autobus zawitał do Żagania. Pasażerami biegaczki i biegacze

A konkretnie lekkoatleci Adam Draczyński Running Team, którzy pojechali na mistrzostwa Lubuskiego w przełajach „Lekkoatletyka dla każdego”

– Pogoda była idealna, organizacja wzorowa, trasa malownicza. Do tego jabłuszko świeże i ekstragrochówka – śmieje się Marcin Sznajder, trener z AD Running Team.

W kat. U-10 startowały Liliana Przybyła, Amelia Tondel, Alicja Pawłowska, Zuzanna Traskowska, Gabriela Rychlik i Laura Korczak. Dla Gabrysi i Laury to był debiut w zawodach. – Bardzo udany, co potwierdziło ich zmęczenie po biegu – mówi Sznajder.

W U-12 rewelacyjna była znowu Zuzanna Hrebeniuk, która zajęła pierwsze miejsce. Sandra Wieliczko była trzecia. Jej pozostałe koleżanki poradziły sobie następująco: ósme miejsce Hania Tondel, 9. Julia Strzelczyk (w debiucie), 14. Iga Hrebeniuk, 15. Paulina Pojnar, 20. Maria Talkowska – bardzo udany debiut, 27. Ania Bebrys, 28. Lena Stachowska, 29. Hania Strzelczyk – kolejny udany debiut.

W kat. chłopców U-10 wystrzelił Wojtek Szaradowski. – I to jak! Po mądrym biegu zajął trzecie miejsce i po raz pierwszy stanął na podium – wspomina trener Sznajder. Czwarty plac zajął Gabryś Zabawski, piąte – Bartek Talkowski.

Wśród 12-latków Gabryś Łoziuk był 10., a Marcel Czarnecki dobiegł do mety tuż za nim.

W tych kategoriach do przebiegnięcia był dystans 500 m.

A na 1000 m dziewcząt U-14 pobiegła Julia Mączka. – Rozpędzała się z każdym metrem i zajęła bardzo dobre ósme miejsce – mówi nam Marcin Sznajder.

Na tym samym dystansie Mateusz Prucnal był szósty po mądrym biegu, dobrze przepracowanym taktycznie. Janek Dudziak zajął 19. miejsce.

Z dystansem 2000 m zmierzyła się Karolina Prucnal. Trener Sznajder: – Biegła w ramach Crossu Żagańskiego. Dwa razy obiegła żagański pałac, dwa razy zwiedziła piękny park i dobiegła na wysokim ósmym miejscu.