Astra trzy, Konspol zero. Zespół rośnie, oby tak dalej!

To kolejny mecz, który siatkarze z Nowej Soli kończą wynikiem 3:0

MKST Astra Nowa Sól – SPS Konspol Słupca 3:0 (25:13, 25:17, 25:21)

MVP meczu – kapitan Astry Marcin Brzeziński

Siatkarze SPS Konspol Słupca przyjechali do Nowej Soli jako piąty zespół w drugoligowej stawce, który dodatkowo w ostatnich tygodniach prezentuje co najmniej dobrą formę i goni czołówkę. Trudno było więc przed pierwszym gwizdkiem zakładać, że Astra ponownie rozbije swojego przeciwnika do zera, natomiast pierwsze dwa sety pokazały, że jest to jak najbardziej możliwe.

Astra grała równo, bez żadnych przestojów, dobrze w obronie i w ataku, a przeciwnicy, którym wyraźnie brakowało sportowej zawziętości, dodatkowo popełniali dużo własnych błędów, które kończyły się punktami dla gospodarzy. Na potwierdzenie sety wygrane wysoko przez Koliberki: pierwszy do 13, drugi do 17.

Obraz gry uległ zmianie dopiero w partii trzeciej. Ją lepiej zaczął Konspol, a nowosolanie najpierw musieli odrabiać kilka punktów straty. Potem, w środkowej części seta, obie drużyny grały bardzo równo zdobywając punkty na przemian i trudno było wyrokować, kto przechyli szalę na swoją stronę.

Na szczęście dla nowosolskich kibiców w decydującym momencie tego andrzejkowego wieczoru (mecz rozpoczął się o godz. 20.00) to Astra pokazała swoją wyższość i odskoczyła na kilka bezpiecznych oczek kończąc trzecią część w stosunku 25:21 i cały mecz 3:0.

Ponowne spotkanie w hali przy ul. Botanicznej dopiero w 2022 r., bo przed Astrą teraz grudniowa seria meczów wyłącznie wyjazdowych.