Przełaje Astry: Liliana Młynarczyk błyszczy

W Lubinie odbyły się mistrzostwa Dolnego Śląska w przełajach juniorów mł. Na starcie stanęła Astra Nowa Sól

W biegu na 2000 m juniorek pierwsza była Liliana Młynarczyk!

Na tym samym dystansie wśród juniorek mł. Martyna Korwel przybiegła druga, a Zofia Chorostkowska czwarta.

Jednocześnie odbywały się biegi młodzików. Na 1000 m świetnie spisał się nowy nabytek Astry Gracjan Ratkowski, zajął drugie miejsce.

W biegu młodziczek na 1000 m Jagoda Wawrzykowska była szósta.

W ramach zawodów odbył się także bieg Zagłębia Miedziowego na 5 km. Doskonale pokazał się Jakub Wawrzykowski, był drugi. – To był bardzo dobry występ naszych zawodników, zwłaszcza że warunki były bardzo trudne – ocenia trener Astry Ryszard Biesiada.

Pięcioro lekkoatletów Astry wystartowało także w mistrzostwach Polski w biegach przełajowych w Tomaszowie Lubelskim. W biegu na 4000 m juniorek najlepsze miejsce zajęła Liliana Młynarczyk, na metę dotarła jako siódma. Na 3000 m juniorek mł. 10. miejsce zajęła Martyna Korwel, co dało jej trzecią lokatę w kraju w swojej grupie wiekowej. Zofia Chorostkowska zajęła 26. miejsce. W sumie biegaczki zdobyły dla klubu 12 punktów w ogólnopolskiej rywalizacji dzieci i młodzieży.

W Tomaszowie Lubelskim odbył się również bieg seniorów na 8000 m. Jakub Wawrzykowski zajął 16. miejsce.

Z kolei w biegu młodzieżowym na 8000 m Kacper Kubiak był 11.