Puchar Polski: Dondajewski i Strzelczyk cieszą się z medali [KARATE]

Dwa brązowe krążki wywalczył Nowosolski Klub Karate Kyokushin na pucharze kraju w Bydgoszczy. – Teraz zaczniemy okres przygotowawczy do wiosennych startów – mówi prezes NKKK Andrzej Czarnecki

W Bydgoszczy odbył się 37. już puchar Polski seniorów, a zarazem 17. puchar kraju juniorów, juniorów młodszych i młodzików w karate kyokushin. W imprezie wzięli udział nasi z Nowosolskiego Klubu Karate Kyokushin.

– To konfrontacja najlepszych zawodników z Polski zrzeszonych w Polskim Związku Karate – tłumaczy Andrzej Czarnecki, prezes NKKK. – Po wymagających walkach zdobyliśmy dwa medale.

Najpierw wystartowała kategoria kata młodzików i juniorów. Michał Dondajewski wśród juniorów pokazał się ze świetnej strony – po bardzo dobrym wstępie zakwalifikował się do rundy finałowej. Na swojej drodze zbił utytułowanych już karateków. Ostatecznie zdobył brąz.

W kat. kumite (walki) juniorów młodszych 14-15 lat startował Mateusz Strzelczyk. W kat. 55 kg również na szyi zawiesił brązowy medal.

Julia Lewandowska i Jakub Wojciechowski tym razem na podium nie stanęli.

– Wszystkim zawodnikom bez wyjątku należą się słowa uznania i gratulacje – podkreśla Andrzej Czarnecki. – Zawody w Bydgoszczy były naszą ostatnią imprezą w 2021 r. Teraz zaczniemy ciężki okres przygotowawczy do wiosennych startów.

Młodzicy, juniorzy i seniorzy NKKK w marcu wezmą udział w mistrzostwach makroregionu w Drawsku Pomorskim. Od kwietnia czeka ich seria ogólnopolskich turniejów.

Prezes Czarnecki: – Zarząd klubu dziękuje urzędowi miasta w Nowej Soli za pomoc w organizacji naszego wyjazdu na puchar.