Przekraczanie granic, czyli nasi na Ultramaratonie Zielonogórskim

Ale nie chodzi o przekraczanie granic dobrego smaku ani kultury, tylko sportowych – właśnie to robili ostatnio nasi biegacze! Startowali w 8. katorżniczym Ultramaratonie Zielonogórskim Nowe Granice. Tomasz Woźny przeszedł, a w zasadzie przebiegł samego siebie

Zacznijmy od kategorii 23 km. Nowosolanin Damian Werłos zajął 39. miejsce z czasem 2:24:47. 41. był Marek Mantura z Otynia – 2:31:46.

Marek Mantura (fot. Anna Zielińska)

Rewelacyjnie na dystansie 56 km pobiegł Abdellatif Boulkhalf z Wikonu Nowa Sól. Przebiegł ten dystans w 4:07:25 i zdobył srebrny medal. Tomasz Olszewski z Nowej Soli był 31., wykręcił 6:34:47.

Abdellatif Boulkhalf z Wikonu Nowa Sól (fot. mat. organizatora)

103 km, duathlon solo: tutaj ósmy był Paweł Golonka z Wikonu z czasem 6:12:59. Dziewiąte miejsce zajął nowosolanin Piotr Szałata (6:19:17).

Przejdźmy do sztafet. Czwarte miejsce wywalczyli NadAktywni Nowe Miasteczko w składzie Sławomir Chyliński, Grzegorz Suchocki, Rafał Zając i Adrian Kużel; czas: 9:54:26. Grzegorz Boruszewski, Łukasz Wojtasik, Jarosław Oleniak i Ewa Żaczkiewicz reprezentowali Nowosolską Grupę Biegową i z rezultatem 11:00:53 zajęli szóste miejsce.

No i last but not least Tomasz Woźny! Mieszkaniec Lubięcina wybiegał na 103 km solo 12:55:11 i zajął 19. miejsce. Niesamowite!

Brawa dla wszystkich naszych zawodników bez wyjątku!