Unia wygrała w Nowej Soli. Dozamet nie zachwycił

Choć sytuacje, żeby zmienić wynik, miał. – Wystarczyło tylko je sfinalizować – rozkłada ręce nasz zawodnik Paweł Wilczyński

Dozamet Nowa Sól – Unia Kunice Żary 0:1 (0:1)

Dozamet: Chudziak – Walter, Greszta (71’ Dykta (75’ Stankiewicz)), Nazar, Drzewiecki, Juncewicz (58’ Uścio), Grygorowicz (46’ Nitka), Wilczyński (ż), Szumilas, Leśniak, Kołodziej (ż)(58’ Ajadi Kamoli Abiola (ż))

To nie był mecz na maczety, który porwałby tłumy. W pierwszej połowie zobaczyliśmy tylko jedną bramkę. Później okazało się, że to jedyny gol w całym spotkaniu. Niestety nie dla nas – w 41. minucie zespół z Żar wyszedł na prowadzenie po trafieniu Kamila Kozłowskiego.

Nie można powiedzieć, że Dozametowi nie zależało na punktach. W drugiej połowie stworzyliśmy sobie szanse, które powinny zamienić się na bramkę czy bramki. Ale do sieci nie wpadało, a w końcówce irytacja rosła. Zresztą żeby być w pełni sprawiedliwym: goście też mieli okazje, by ten mecz zamknąć wcześniej.

Porażka z Unią Kunice Żary jest o tyle bolesna, że w okręgówce u siebie powinniśmy regularnie punktować.

Z pozytywów cieszy powrót po kontuzji Wojciecha Uścio. To piłkarz z atutami, które na pewno będą Dozametowi potrzebne na tym etapie rozgrywek. – Mieliśmy dużo sytuacji, ale brakowało nam wykończenia – ocenia sobotnie spotkanie Uścio. – To były czyste sytuacje i bramkarz gości pokazał się z dobrej strony. Zabrakło trochę szczęścia. Tworzymy sobie w meczach okazje, ale brakuje nam skuteczności.

Piłkarz Dozametu uważa, że zespół powinien już się skupić na budowaniu fundamentów pod kolejny sezon. – Żeby stworzyć jak najlepszą drużynę na rundę jesienną – podkreśla.

Jak Wojciech Uścio czuje się po kontuzji? – W zasadzie nie byłem jeszcze do końca gotowy, dlatego zagrałem tylko ponad pół godziny – przyznaje. – Troszkę brakowało mi sił w końcówce, bo po miesięcznej kontuzji byłem tylko na dwóch treningach. Myślę, że będzie coraz lepiej.

– W drugiej połowie zdecydowanie przeważaliśmy – mówi „Tygodnikowi Krąg” Paweł Wilczyński, kapitan Dozametu. – Zabrakło nam bramki, mieliśmy trzy dogodne sytuacje. Wystarczyło tylko je sfinalizować. Brakowało szczęścia, trochę spokoju w tych akcjach. I skuteczności.

Wilczyński zaznacza, że zespół musi skupić się na każdym kolejnym meczu: – Myślę, że każdy punkt, każde zwycięstwo będzie budowało naszą drużynę. Wtedy będziemy mogli myśleć, co dalej.

A jeśli chodzi o to, co dalej, w sobotę Dozamet zagra we Wschowie.

Co w innych meczach? Lider z Bytomia Odrzańskiego rozgromił na wyjeździe Ochlę 5:1 po bramkach Bartosza Skiby, Macieja Konsewicza, Kacpra Koppenhagena, Tomasza Wróbla i Radosława Czernego. Odra jest coraz bliżej awansu! W nadchodzący weekend zagra u siebie z Moczynianką.

Pogoń Przyborów ograła na wyjeździe Chynowiankę 5:0. Strzelali Konrad Gabiga, Paweł Otulak (dwukrotnie), Mateusz Glapka i Marcel Napieralski. Przyborowianie powalczą teraz we własnych progach z Tęczą.

W IV lidze remis 1:1 zanotowała Korona Kożuchów. Wyrównującą bramkę strzeliliśmy w 77. minucie, na listę strzelców wpisał się Aleks Włodarczyk, który na boisko wszedł po przerwie. W najbliższą środę czeka nas mecz u siebie z Meprozetem, a trzy dni później pojedziemy na potyczkę z Dębem.