Korona odetchnęła. W przyszłym roku nadal będzie grała w IV lidze

– I ja, i zawodnicy do końca wierzyliśmy, że uda nam się zakończyć sezon szczęśliwie i się utrzymać – mówi po wygranym meczu w Nietkowie trener kożuchowian Marcin Janik

Za naszym czwartoligowym zespołem gorące dni. Dla Korony Kożuchów mecz z Odrą Nietków był kluczowy, jeśli chodzi o utrzymanie. – Dużo szans w tej rundzie zmarnowaliśmy po drodze, ale dalej wszystko zależało od nas – podkreśla trener Janik. – Zdawaliśmy sobie sprawę, że czeka nas bardzo trudne zadanie, bo pojechaliśmy do wicelidera. Wierzyliśmy, że się uda i nie chcieliśmy oglądać się na wyniki innych meczów. Widziałem w chłopakach, że im zależy i to było budujące. Grali z kontuzjami, na zastrzykach, tabletkach przeciwbólowych.

W 21. minucie czerwoną kartkę dostał zawodnik gospodarzy Sławomir Danyło i to na pewno pomogło gościom. W 42. minucie gola dla nas strzelił Gracjan Lewicki. Poprawił w 44. Łukasz Cygan i do przerwy prowadziliśmy 2:0. Po niej podwyższył jeszcze w 59. Lewicki.

Ale do końca nie było łatwo. – Ten mecz pokazał, że prowadzenie 3:0 to dla nas niebezpieczny wynik – wspomina Janik.

Bo w 65. minucie Bartosz Olejniczak dostał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę i siły się wyrównały. – Wtedy wszystko zaczęło się komplikować – mówi trener Korony. Łukasz Kaczorowski trafił dla Nietkowa w 78. minucie. W doliczonym czasie gry Bogdan Rubacha strzelił na 3:2. Ostatecznie dowieźliśmy do końca korzystny rezultat i Korona zostaje w IV lidze.

Z czego wynikał słabszy okres drużyny w ostatnich miesiącach? – Brakowało stabilizacji na newralgicznych pozycjach, dużo rotowałem składem – mówi Marcin Janik. – Nie udało nam się w tej rundzie wykreować lidera, który ciągnąłby nas do przodu. W tej rundzie tylko w jednym meczu zawodnicy, którzy wchodzili z ławki, dawali liczby, czyli bramki i asysty. Mam na myśli Bartka Tkacza i mecz w Żaganiu, gdzie strzelił bramkę. W reszcie spotkań z każdą z minutą byliśmy słabsi, mimo że wchodzili jakościowi piłkarze. Innym zespołom zmiany dodawały tlenu i sił.

Czy trener Janik zostanie w Koronie? – Nie wiem, szczerze mówiąc – mówił nam w poniedziałek. – Dziś lub jutro spotkam się z zarządem i podejmiemy decyzję. Pewne rzeczy trzeba byłoby poprawić, żeby nam wszystkim było w przyszłości lżej.