Mariusz Uruski z Gieksy bohaterem derbów. Strzelił Czarnym trzy gole

Napastnik Gieksy skompletował hattricka, a siedliszczanie u siebie pokonali Czarnych Rudno 4:2. – Obie drużyny stworzyły bardzo dobre widowisko, które na pewno mogło się podobać kibicom – ocenia trener GKS Bogumił Potażnik

GKS SiedliskoCzarni Rudno 4:2 (1:1)

Bramki: Uruski 3, Kowalski – Zięba, Kmiećkowiak

Sędziowie przyjechali we dwójkę, więc na linii musiał biegać z chorągiewką jeden z rezerwowych GKS Siedlisko, pogoda jak na wiosnę nie rozpieszczała, do tego w obu zespołach brakowało kilku ważnych graczy. Wiele rzeczy nie sprzyjało temu, żeby to był spektakl, ale obejrzeliśmy naprawdę zacięty i ciekawy derbowy mecz. Szczególnie w drugiej połowie.

Ostatecznie to gospodarze zainkasowali trzy punkty i wyprzedzili Czarnych w tabeli, zajmując pozycję wicelidera.

Król polowania

Był nim napastnik Gieksy Mariusz Uruski. – Wszystko zależy od drużyny, a my zagraliśmy dzisiaj dobry mecz – mówił po spotkaniu Uruski. – Przez kilka minut odpuściliśmy, ale wróciliśmy do swojej gry i wygraliśmy. Cieszę się, że strzeliłem trzy bramki. Jaki to jest sezon w naszym wykonaniu? Taki pół na pół – raz jest dobrze, raz źle. Gdy bierzemy się solidnie za grę, wtedy są wyniki. Ale na pewno stać nas na jeszcze więcej.

– Obie drużyny stworzyły bardzo dobre widowisko, które na pewno mogło się podobać kibicom – ocenia trener GKS Bogumił Potażnik. – Bardzo pozytywnie oceniam nasz występ. Mieliśmy optyczną przewagę, w sposób przemyślany kreowaliśmy sytuacje bramkowe. Zespół trenera Wawrowa wyróżniał się bardzo szybkimi kontrami z bocznych sektorów boiska, które przynosiły ogromne zagrożenie w naszym polu karnym. Kluczowym czynnikiem zwycięstwa była mądra gra w defensywie, też pewny odbiór piłki i szukanie rozegrania, które przyniosło nam bramki.

Sezon zbliża się ku końcowi, w klasie A zostały jeszcze trzy kolejki. Jakie są pierwsze przemyślenia trenera Potażnika? – Jesteśmy bliscy osiągnięcia tego, co sobie założyliśmy, czyli zajęcia miejsca w pierwszej trójce – mówi. – Doskonale zdaję sobie sprawę, że jeszcze dużo pracy przed nami, ale pozytywy płynące z zaangażowania tych chłopaków pozwalają z optymizmem patrzeć w przyszłość.

Trener Mariusz Wawrów mówi, że z Gieksą słabiej funkcjonowała defensywa jego zespołu. – Rzadko się zdarza, że Czarni Rudno tracą cztery bramki – zwraca uwagę. – Myślę, że na treningu będziemy musieli o tym porozmawiać, dużo pracy czeka nas pod tym kątem. Brakowało nam w tym meczu napastników, a mimo to strzeliliśmy dwie bramki. Były fragmenty, w których GKS piłkarsko przeważał, ale w drugiej połowie trafiliśmy i przejęliśmy inicjatywę. Trzecia bramka dla gospodarzy podcięła nam skrzydła.

Szkoleniowiec Czarnych dodaje, że ten sezon to dla jego zespołu dobry okres: – Dodatkowo zaliczyliśmy 10 remisów, z których część mogła pójść na naszą korzyść. To zdecydowanie lepszy sezon dla nas niż poprzedni, w którym walczyliśmy o utrzymanie i zajęliśmy 10. miejsce.
– A przyszły sezon? Nie ma co tak daleko wybiegać w przyszłość – uśmiecha się Mariusz Wawrów. – Do zarządu należy decyzja, czy będzie chciał ze mną dalej współpracować. Na pewno potrzebne byłyby dwa-trzy spore wzmocnienia, żeby myśleć o czymś więcej. Chłopaki wdrażają w życie pewną piłkarską filozofię, którą w nich zaszczepiłem. Dziś przegraliśmy, ale nie robię z tego tragedii.

Trzy razy Nazar

Korona w IV lidze bezbramkowo zremisowała w Kożuchowie ze Spójnią Ośno Lubuskie. Zagra teraz w Rzepinie.

Pogoń Przyborów nie zwalnia tempa w klasie okręgowej. Podopieczni trenera Rafała Galasa wygrali u siebie ze Startem Płoty 3:0, strzelali Marcel Napieralski, Paweł Otulak i Alwaro Huczko. Trzeci zespół w tabeli powalczy w sobotę w Łęknicy.

Odra Bytom Odrzański przejechała się po Pogoni Wschowa 4:0 po dwóch bramkach Kacpra Koppenhagena oraz golach Tomasza Wróbla i Grzegorza Pawlaka. Odra pojedzie w sobotę do Jaromirowic.

Dozamet Nowa Sól wygrał na wyjeździe z Moczynianką 3:2 po koncercie Dariusza Nazara w pierwszej połowie – strzelił trzy bramki. W najbliższy weekend zagramy u siebie z Chynowianką.