Ostatni mecz Radka Czernego. A już w weekend derby Dozamet – Pogoń

Piłkarze Startu Płoty nie będą miło wspominać wyjazdu do Bytomia Odrzańskiego, sam Bartosz Skiba wpakował im pięć bramek. Z Odrą przed własną publiką pożegnał się jej wieloletni zawodnik Radosław Czerny. Dozamet wywiózł świetny wynik z Krosna Odrzańskiego, wygrał 2:1. W ostatniej kolejce derby – nowosolanie podejmą u siebie Pogoń Przyborów. Szykuje się megamecz

Start, ostatni zespół w tabeli okręgówki, nie będzie miło wspominać tego wyjazdu, ale na pewno zapamięta go na długo. 9:1 dla Odry Bytom Odrzański, absolutna deklasacja. Taki wynik można znaleźć w protokole, choć niektórzy mówią, że było jednak 8:1, ale to niewiele zmienia. Łatwo się pogubić przy takim rezultacie. Zostańmy przy wyniku z Laczynaspilka.pl – 9:1. Najczęściej i najcelniej strzelał Bartosz Skiba, który do siatki trafił pięciokrotnie. Hattricka zdobył Patryk Zawojek, jedną bramkę dołożył też Daniel Wołkowski.

Ostatni mecz w barwach Odry przed własną publicznością rozegrał Radosław Czerny, jej wieloletni piłkarz. „Wychowanek naszego klubu, który dla naszych barw poświęcił wiele zdrowia, czasu i ogrom pracy – podkreślają jego koledzy. – Dobra dusza w szatni i potężne serce do walki. Radziu, bardzo dziękujemy za wszystko, co zrobiłeś dla naszego klubu!”.

Odra pojedzie w ostatniej kolejce do Łęknicy.

Leśniak w formie

Niespodziankę w Krośnie Odrzańskim zrobił Dozamet Nowa Sól, wygrał 2:1 z wyżej notowanym rywalem. Wynik otworzył w 16. minucie Andrzej Kołodziej, w 33. wyrównał Patryk Szcześniak. Decydujący cios wyprowadził w 61. będący ostatnio w dobrej formie strzeleckiej Michał Leśniak.

Porażki Tęczy nie wykorzystała Pogoń Przyborów, która potknęła się u siebie z Unią Żary Kunice. Zremisowała 1:1. W 5. minucie na listę strzelców wpisał się Dawid Marciniak, wyrównał w 27. Paweł Karbowski.

Przed nami Gran Derbi, starcie Dozamet – Pogoń.

Korona Kożuchów w IV lidze u siebie poniosła porażkę z Lechią II Zielona Góra 2:3, mimo że do przerwy prowadziła po dwóch bramkach Bartosza Olejniczaka. Na 3:2 zielonogórzanie strzelili w 89. minucie…

Korona zajmuje 15. miejsce i ma dwa punkty przewagi nad 16. Murzynowem, które na dziś otwiera listę spadkowiczów. Został jeden mecz, zagramy w Nietkowie.

Finał pucharu

Lubuski Związek Piłki Nożnej zaprasza na finał pucharu Polski na szczeblu podokręgu Nowa Sól. W najbliższy czwartek 16 czerwca o godz. 15.00 na boisku w Nowym Miasteczku gospodarze, czyli MKS, zagrają z Zorzą Nowe Żabno.