Powiat mocny na Czwartkach Lekkoatletycznych

Cztery medale przywieźliśmy z finałów Czwartków Lekkoatletycznych. Złoto dla Zuzanny Hrebeniuk. – Nasza reprezentacja sprawiła miłą niespodziankę – cieszy się Romuald Wojno z nowosolskiego MOSiR

W weekend w Łodzi odbył się finał ogólnopolski Czwartków Lekkoatletycznych, w których startowało ok. 2 tys. tysięcy zawodniczek i zawodników z całej Polski. – Nowosolski MOSiR zorganizował wyjazd dla 23 dzieci z powiatu, które wyróżniły się podczas nowosolskich czwartków – mówi Romuald Wojno z MOSiR. – Nasza reprezentacja sprawiła miłą niespodziankę, zdobyła cztery medale: jeden złoty, srebrny i dwa brązowe.

Powody do zadowolenia mają trenerzy Adam Draczyński, Aleksandra Nowakowska i Marcin Sznajder z Adam Draczyński Running Team. Cała trójka robi dobrą robotę. – Najlepiej spisała się Zuzanna Hrebeniuk. Zdobyła złoto na 600 m w swojej kategorii, pobiła życiówkę z czasem 1,46,27 – opowiada Sznajder. Zuza to uczennica SP 5. Hanna Tondel z tego samego klubu i z SP 8 w młodszej kat. zdobyła srebro z czasem 1,48,03, to jej nowa życiówka.

Brązowy medal w rzucie piłeczką palantową zgarnęła Emilia Szafran z SP 1 w Kożuchowie (rzuciła 37 m), medal tego samego koloru zawiesiła na szyi Julia Bujnicka w skoku wzwyż (1,40 m, SP3 w Nowej Soli).

W klasyfikacji medalowej Nowa Sól była trzecia.