Biegacze ukradli imprezę! Nowosolanie królowali na winobraniu

Pojechali na winobranie i skradli zielonogórzanom show! W Nocnym Biegu Bachusa i Drużynowym Biegu Winobraniowym nie mieli sobie równych

37. Ogólnopolski Nocny Bieg Bachusa wygrał kolejny raz Adam Marysiak z Astry Nowa Sól! Na 10 km wykręcił 33:47. Ósmy był Kornel Balinowski z czasem 37:40, a dziewiąty Artur Lawrenc (Masa Team) – 38:22. 10. na metę przybiegł kolejny nowosolanin – Rafał Frąckowiak z Sekcji Biegowej Dogorywanko mógł pochwalić się czasem 38:35.

Nasi kolejni zawodnicy zajmowali miejsca: 27. Jakub Buganik z Klubu Biegowego Wikon (41:55), 45. Paweł Wróbel (44:50), 87. Andrzej Juraszek z GbbO Bytom Odrzański (50:06), 114. Michał Krzyżak z Forrest Team (52:43), 115. Natalia Siwka Forrest Team (52:44), 172. Anna Bereś (1:02:25).

W Drużynowym Biegu Winobraniowym o Puchar „Gazety Lubuskiej” na 2,5 km zwyciężyła Astra Nowa Sól w składzie Jakub Wawrzykowski, Kacper Kubiak, Liliana Młynarczyk (25:37,85). Solanin był 106. (Konrad Paszkowski, Sergiusz Jach i Katarzyna Klimkowska – 48:51,13).

Na 5 km bezkonkurencyjny był Wikon! I to trzeci rok z rzędu. Wygrał w składzie Paweł Bubel, Sebastian Bubel i Paweł Kałużny – 1:00:59,84. Nasz klub zajął też trzecie miejsce (Sławomir Tarasek, Wioletta Zabawska, Aleksandra Talkowska – 1:02:59,73). 21. był CNS Nowa Sól – Małgorzata Staszak, Kinga Dłuska i Sylwia Ozgowicz wykręciły 1:27:44,84.