Następne punkty na mapie Adam Draczyński Running Team

Mapa startów Adam Draczyński Running Team w tym sezonie coraz bardziej czerwienieje od zaznaczonych punktów, gdzie nasi startowali. Ostatnio byli widziani w Żaganiu, Warszawie czy Zgorzelcu

W Żaganiu lekkoatleci wzięli udział w Memoriale Ludwika Zająca i Adama Szulca. – Start tradycyjnie zaczęliśmy od sprintu na 60 m chłopców – opowiada trener AD Running Team Marcin Sznajder.

Królem tego dystansu był Bartek Jurdziński – zajął drugie miejsce z czasem 10,25, który jest jego nowym rekordem życiowym. Kolejne wyniki naszych: Ignacy Bubek 11,44, życiówka; Julian Chwiałkowski 11,63 RŻ; Dawid Gembara 14,82; Wojciech Korczak 13,64 RŻ; Bartek Talkowski 10,93 RŻ.

Ci sami chłopcy takie rezultaty uzyskali w skoku w dal: Talkowski 3,42, Jurdziński 3,42 – obaj zajęli piąte miejsce, do podium zabrakło im jedynie 4 cm…; Korczak 2,35, Gembara 1,50, Chwiałkowski 2,84, Bubek 3,29. – Dla całej szóstki to nowe życiówki – cieszy się Sznajder.

I dodaje: – Na 600 m Janek Dudziak, po wspaniałym finiszu, w którym odparł atak rywali – a atakowali jak Sobieski Turków pod Wiedniem – zajął drugie miejsce z czasem 2,03,41.

Gabriel Zabawski w U-12 zdobył srebro na 300 m, czas 55,51. Ten sam dystans, ale w kat. U-14: Gabriel Łoziuk 49,43 RŻ; Dawid Knieja 52,83 RŻ.

Na 1000 m pobiegł Mateusz Prucnal. Zajął dziewiąte miejsce z czasem 3,18,08, to jego nowa życiówka.

Czas na dziewczyny. 600 m U-12, czyli koronna konkurencja AD Running Team: Hania Tondel druga, czas 1,55,35; Anna Sedova piąta, 2,00,78; Liliana Przybyła siódma, 2,04,32, życiówka; Martyna Chojniak 10., 2,12,12, poprawa życiówki o 17 sekund; Alicja Pawłowska 11., 2,16,31 RŻ; Gabrysia Rychlik 13., 2,20,08, życiówka; Amelia Tondel 14., 2,23,68 RŻ; Zuzia Traskowska 15., 2,27,75; Wiktoria Zuterek 16., 2,43,33 RŻ.

600 m open: Karolina Prucnal zawiesiła na szyi brąz z czasem 1,58,48.

300 m U-12: Iga Hrebeniuk druga z życiówką 53,40, a Marysia Talkowska trzecia – 56,53.

300 m U-14: Paulina Pojnar siódma, 51,95.

60 m U-14: Hania Mus 11,58 RŻ; Laura Korczak 11,72 RŻ; Kaja Frąckowiak 11,33 RŻ. W skoku w dal: Kaja 3,08, Laura 3,06, Hania – 2,62.

– Widać, że młodzież trenuje solidnie, co potwierdzają wyniki – podkreśla trener Sznajder.

W Warszawie nasi startowali podczas Warszawskiej Ligi Lekkoatletycznej. Konrad Pogorzelski na 1500 m zdobył brąz z wynikiem 3,44,48 – poprawił swoją życiówkę o ok. osiem sekund! – To rekord Lubuskiego – mówią trenerzy.

A w Zgorzelcu odbyły się międzywojewódzkie mistrzostwa U-16, w których uczestniczyli lekkoatleci z Lubuskiego i Dolnego Śląska.

Na 1000 m Kacper Zdzyniecki po bardzo dobrym biegu zajął drugi plac z czasem 2,38,01 (życiówka). Tym samym zdobył dla klubu dwa punkty we współzawodnictwie sportowym.

Na 1000 m z przeszkodami Mateusz Prucnal był siódmy, czas 3,38,63 RŻ; zdobył jeden punkt we współzawodnictwie.

Z kolei na 300 m Martyna Strojna dobiegła jako 13. z czasem 48,34 – to zawodniczka trenera Macieja Koszeli.