Kajakarze podsumowują sezon. Nie mają wątpliwości, że był udany

Ostatnio trenerzy, zawodnicy i ich rodzice, członkowie zarządu, stowarzyszenia i miłośnicy Kajakowego Klubu Sportowego Nowa Sól wzięli udział w oficjalnym zakończeniu sezonu na przystani

– W obliczu zmian, ciężkiej pracy trenerów i sportowców mijający sezon można uznać za w pełni udany – ocenia Nina Siemasz, prezeska KKS Nowa Sól. – W 2022 r. nasi zawodnicy uczestniczyli w 15 regatach i odnieśli znaczące sukcesy. Jeden z kanadyjkarzy, Rafał Poklepa, został włączony do kadry narodowej i godnie reprezentował Polskę na zawodach międzynarodowej rangi.

Tak, ten rok należał do niego. Jego wybitnym osiągnięciem było zajęcie trzeciego miejsca w C-4 500 m juniorów na mistrzostwach świata juniorów i U-23 w sprincie kajakowym w Szeged oraz pierwszego miejsca w C-4 200 m w Turnieju Nadziei Olimpijskich w Bratysławie. Ale lista sukcesów Poklepy jest długa. – Ponadto w międzynarodowych regatach juniorów w Bratysławie Rafał zdobył pierwsze miejsce w C-1 1000 m juniorów, drugie w C-1 500 juniorów i trzecie w C-1 200 m – mówi Nina Siemasz i dodaje: – W kraju na mistrzostwach Polski juniorów młodszych w Poznaniu Rafał wygrał w C-1 1000 m i C-1 5000 m, pierwsze miejsce zdobył również w 38. Długodystansowych Mistrzostwach Polski w Augustowie w C-1 na dystansie 10000 m.

To nie koniec

– Oprócz Rafała na uznanie zasługuje wielu zawodników naszego klubu, bo w zawodach rangi mistrzowskiej zajmowali w finałach punktowane miejsca – podkreśla Nina Siemasz. – Na szczególne uznanie zasługują zawodnicy, którzy zajęli miejsca medalowe.

Do nich należą:

– Amelia Turczyk, wicemistrzyni 38. Długodystansowych Mistrzostw Polski w C-1 na dystansie 3000 m, dwukrotna mistrzyni Polski młodzików (rocznik 2008) w C-1 2000 m i C-2 2000 m oraz wicemistrzyni kraju w maratonie w C-1 7000 m;

– Anna Silivanenko – brązowa medalistka 38. Długodystansowych Mistrzostw Polski w C-1 3000 m, dwukrotna mistrzyni Polski młodzików (rocznik 2009) w C-1 2000 m i C-2 2000 m oraz brązowa medalistka mistrzostw Polski w maratonie w C-1 na dystansie 7000 m;

– Maciej Cichocki, długodystansowy mistrz Polski w C-1 5000 m i złoty medalista mistrzostw Polski młodzików w Poznaniu w C-1 2000 m;

– Maciej Falbagowski – wicemistrz Polski w długodystansowych mistrzostwach w C-1 na dystansie 5000 m oraz brązowy medalista mistrzostw Polski młodzików w C-1 2000 m;

– Bartosz Tryba, złoty medalista mistrzostw Polski w maratonie w Turawie w C-1 juniorów młodszych na dystansie 7000 m;

– Zuzanna Banasiak, brązowa medalistka 38. Długodystansowych Mistrzostw Polski w K-2 młodziczek 5000 m;

– Paulina Rybacka, brązowa medalistka Długodystansowych Mistrzostw Polski w Augustowie w K-2 młodziczek na dystansie 5000 m.

– We wszystkich regatach zdobyliśmy łącznie 96 medali, w tym 39 złotych, 32 srebrne i 25 brązowych – wylicza prezeska KKS.

Podziękowania

W 2022 r. klub zorganizował dwa obozy w Olejnicy. Jeden wiosenny, rozpływaniowy, a drugi letni – przygotowujący zawodników do najważniejszych regat w sezonie, czyli tych rangi mistrzowskiej.

KKS wziął też udział w projekcie „Wodny zawrót głowy – transgraniczna integracja na pograniczu polsko-brandenburskim” – jako partner wiodący, realizował go powiat nowosolski. – Zawodnicy naszego klubu integrowali się z dziećmi i młodzieżą z niemieckiego klubu ESV Lokomotive Raw z Cottbus poprzez sport – tłumaczy Siemasz. – W ramach projektu odbyły się zawody transgraniczne o puchar starosty Nowej Soli – trafił do drużyny z Wolsztyna, drugie miejsce zajął KKS, a trzecie klub z Cottbus.

– Działalność naszego klubu nie byłaby możliwa, gdyby nie wsparcie miasta Nowa Sól, powiatu nowosolskiego, lubuskiego urzędu marszałkowskiego, Ministerstwa Sportu i Turystyki i MOSiR-u, za co bardzo dziękujemy – zaznacza Nina Siemasz. – Dziękujemy również sponsorom, w szczególności panu Leopoldowi Kopaczyńskiemu, członkom stowarzyszenia, miłośnikom klubu i rodzicom za wsparcie i wkład w rozwój KKS Nowa Sól. Zawodnikom życzymy zapału do trenowania i dalszych sukcesów.

E-WYDANIE TYGODNIKA KRĄG

FacebooktwittermailFacebooktwittermail

Mateusz Pojnar

Aktualności, sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content