Karate Kid 9, czyli świetny występ Nowosolskiego Klubu Karate Kyokushin

Aż dziewięć medali zdobył Nowosolski Klub Karate Kyokushin na turnieju Karate Kid w Wołowie. – Nasi karatecy pokazali wielkie serce do walki – podkreśla prezes NKKK Andrzej Czarnecki

Oprócz bacznych oczu trenerów Aleksandry Blicharskiej Kawszyn, Michała Blicharskiego i Romana Spisaka nie zabrakło też asysty fanklubu rodziców Nowosolskiego Klubu Karate Kyokushin. Atmosfera na 5. Ogólnopolskich Mistrzostwach Karate Kyokushin Karate Kid w Wołowie była zatem gorąca…

– Jak zawsze nasza waleczna ekipa spisała się na medal. I to nie jeden medal, a dziewięć – uśmiecha się Andrzej Czarnecki, prezes NKKK.

Karatecy startowali w konkurencjach kata i kumite (walki). – Kata była bardzo mocno obsadzona – nie ukrywa Czarnecki. – W poszczególnych kategoriach startowało ponad 30 osób, poziom był wysoki.

Ale świetnie zaprezentował się Kajetan Spisak, który błyszczał w kat. 10-11 lat. W ładnym stylu wywalczył złoty medal! W starszej kategorii wiekowej dwa brązowe krążki zdobyli juniorka Urszula Essel i junior młodszy Oskar Sroczyński.

– W kumite nasi karatecy pokazali, że mają wielkie serce do walki – chwali nowosolanki i nowosolan Andrzej Czarnecki. – Żeby dojść do podium, w niektórych kategoriach trzeba było stoczyć wiele pojedynków z naprawdę dobrymi przeciwnikami.

Sześcioro naszych karateków wywalczyło zdobycze w swoich kategoriach wiekowych i wagowych. A są to: Wiktor Domagała (pierwsze miejsce wśród młodzików 14-15 lat pow. 60 kg), Urszula Essel (trzecia w juniorkach młodszych 60 kg), Nadia Sztonyk (brązowa medalistka wśród juniorek młodszych 50 kg), Aleksandra Oparska (trzecia w młodziczkach 40 kg), Maja Majczak (brąz, młodziczka, 40 kg) oraz Adam Sawicki – również trzeci w kat. juniorów 75 kg.

– Pozostałym naszym zawodnikom niestety nie udało się zająć medalowych miejsc, jednak wrócili do domów z nowym doświadczeniem – zaznacza prezes Czarnecki. – Gratulujemy wszystkim bardzo dobrych wyników i życzymy dalszych sukcesów na macie.