Bartosz Czarnecki brązowym medalistą mistrzostw Polski!

Zawodnik Nowosolskiego Klubu Karate Kyokushin stanął na najniższym stopniu podium w kategorii U-21. Nowosolanie startowali także w Zielonej Górze i zdobyli aż 17 medali

W Katowicach nasi byli na mistrzostwach Polski juniorów i mistrzostwach kraju młodzieżowców. Wśród 210 karateków, którzy zjawili się w stolicy Śląska, było dwóch z Nowosolskiego Klubu Karate Kyokushin – junior Mateusz Strzelczyk i senior Bartosz Czarnecki.

W konkurencji kata Mateusz uplasował się poza strefą medalową. W kumite stanął oko w oko z zawodnikiem z Bydgoszczy. – Mimo bardzo dużej woli walki nasz zawodnik musiał uznać przewagę przeciwnika – wspomina trener NKKK Andrzej Czarnecki. 

Bartosz zmagania w kategorii 80 kg rozpoczął z zawodnikiem z Olecka. – Walka miała jednostronny przebieg i po niecałej minucie zmasowanych ataków Bartka było już po niej – mówi Andrzej Czarnecki. – Pojedynek zakończył się przez ippon przed upływem regulaminowych dwóch minut. W bardzo zaciętej walce o wejście do finału w regulaminowym czasie sędziowie wskazali na remis i dopiero dogrywka – również zacięta – wyłoniła zwycięzcę. Ostatecznie nasz zawodnik zajął trzecie miejsce zdobywając brązowy medal mistrzostw Polski U-21. 

To kolejny sukces Bartosza Czarneckiego w tym miesiącu! Niedawno przywiózł z Portugalii srebrny medal mistrzostw Europy. 

– Regularny trening i pasja owocują wspaniałymi efektami. Wielkie brawa za wytrwałość, waleczne serca i sportowe zacięcie – podsumowuje katowicki występ Andrzej Czarnecki.

NKKK powiększył też kolekcję medali w Zielonej Górze podczas Ogólnopolskiego Turnieju Sztuk Walki o Puchar Prezydenta Zielonej Góry. Zawodnicy walczyli w karate tradycyjnym, ju jitsu i karate kyokushin. 

Liczna grupa młodych z Nowej Soli zdobyła aż 17 medali: trzy złota, cztery srebra i 11 brązowych krążków. Listę medalistów znajdziecie w ramce. Gratulujemy!

*

Medaliści turnieju w Zielonej Górze w swoich kategoriach

Kata:
Wiktoria Herman 1. miejsce
Oskar Sroczyński 2.
Nadia Sztonyk 3.

Kumite (walki):
Natalia Bejger 2.
Aleksander Herman 1.
Apolonia Chełminiak 2.
Blanka Sztonyk 3.
Hanna Rzeszowska 3.
Aleksandra Szczęśniak 3.
Kajetan Spisak 2.
Emil Sobczak 3.
Kacper Świerczek 3.
Filip Sztonyk 3.
Igor Minikowski 3.
Wiktor Domagała 1. 
Franciszek Chomicz 3.
Dawid Szczęśniak 3.
Oskar Sroczyński 3.

E-WYDANIE TYGODNIKA KRĄG

FacebooktwittermailFacebooktwittermail

Mateusz Pojnar

Aktualności, sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content