Bez punktów w ostatnim meczu w tym roku [PIŁKA RĘCZNA]

Trójka Nowa Sól ostatni taniec miała na parkiecie w Obornikach Śląskich. Górą byli gospodarze, którzy zajmują trzecie miejsce w tabeli I ligi. W styczniu rozpoczniemy na nowo derbami z Zieloną Górą

SPR Bór-Joynext Oborniki Śląskie – Trójka Nowa Sól 36:27 (19:9)

Trójka: Bortnowski (1 bramka), Orliński (6), Kowalski (2), Raczkowiak, Gąsior, Sz. Lisiewicz, Ceglarz, Gornostaj (1), Karp (2), Hutnik, Chomenko (3), Brychcy (3), Dymkowski (9), Pawlisz

Tydzień wcześniej Trójka po meczu pełnym zwrotów akcji, zwłaszcza w końcówce, wygrała w karnych z Grunwaldem Poznań. W ubiegłą sobotę zaś czekał nas trudny wyjazd. Pojechaliśmy na mecz z Obornikami Śląskimi.

I świetnie zaczęliśmy, bo w 7. minucie podopieczni trenera Alana Raczkowiaka prowadzili 4:1. Gospodarze po raz pierwszy wyszli na prowadzenie w 15. minucie – 6:5.

A później nie mieli dla nas litości. Do przerwy przegrywaliśmy 9:19.

W drugiej połowie SPR kontrolował przebieg boiskowych wydarzeń. Nie dał nam uwierzyć, że możemy być świadkami pięknego powrotu. Wyżej notowany rywal pokonał Trójkę 36:27.

To było ostatnie spotkanie nowosolan w 2022. Porównując początek tego roku z jego końcem, mimo że w sobotę przegraliśmy, widać, że drużyna się rozwinęła, że radzi sobie w I lidze dużo lepiej niż w pierwszym sezonie. I oby jeszcze lepiej radziła sobie w 2023!

Wracamy z piłką ręczną w weekend 28-29 stycznia. Od razu z przytupem, bo wtedy do Nowej Soli przyjadą zielonogórzanie i zagramy derby.