Grudzień witamy w dobrych humorach. Trójka wróciła na zwycięski tor

Po dwóch porażkach z rzędu pokonała Wolsztyniaka w meczu u siebie. Grudzień zaczniemy meczem w Kątach Wrocławskich

Trójka Nowa Sól – Wolsztyniak Wolsztyn 28:15 (14:9)

Trójka: Florczak (4 bramki), Stelmasik, Bortnowski, Orliński (3), Kowalski (2), Jaskółka, Pawlisz, Sz. Lisiewicz (1), Ceglarz, Paszkiewicz (1), Hajnysz (3), Karp (1), Chomenko (6), Brychcy (2), Dymkowski (5), G. Lisiewicz

Po wygranej w Świdnicy przyszły dwie porażki: przegraliśmy u siebie z mocną Siódemką Legnica i na wyjeździe w Kościanie. W ubiegłą sobotę podopieczni trenera Alana Raczkowiaka chcieli zakończyć tę złą passę, by stała się już tylko niewiele znaczącym wspomnieniem. Do Nowej Soli przyjechał Wolsztyniak Wolsztyn, który w tabeli jest niżej niż Trójka. Byliśmy faworytami.

Prowadziliśmy w tym meczu od początku, rzucając bramkę jako pierwsi już w 1. minucie. Cały czas utrzymywaliśmy mniejszą lub większą przewagę – jedno-, dwu- czy trzybramkową. Pod koniec pierwszej połowy stała się jeszcze bardziej okazała, bo do szatni oba zespoły zeszły przy wyniku 14:9 dla gospodarzy.

„Oby druga połowa była tak dobra w naszym wykonaniu jak pierwsza” – taki postulat można było przeczytać na Facebooku Trójki w przerwie spotkania.

Była.

Bo w drugiej części Wolsztyniak walczył jeszcze tylko do 44. minuty. Na tyle starczyło mu ognia. Wtedy rzucił ostatnią, 15. bramkę. Było 19:15, a Trójka się nie zatrzymywała – dołożyła jeszcze dziewięć trafień i wyśrubowała wynik na 28:15.

„Dziękujemy za doping!” – zwrócili się po meczu do kibiców Trójkowicze.

W najbliższą sobotę w 10. serii gier I ligi zagramy w Kątach Wrocławskich. GOKiS jest w samym czubie tabeli.