Ciao ciao, okręgówko. Odra płynęła wartko i dopłynęła do IV ligi [PODSUMOWANIE 2022]

PRZYPOMINAMY NAJWAŻNIEJSZE I NAJLEPSZE TEKSTY 2022. MAJ Podopieczni trenera Grzegorza Tychowskiego zapewnili sobie awans na ponad miesiąc przed końcem rozgrywek, pokonując u siebie Tęczę Krosno Odrzańskie 2:0

– Wierzę, że to będzie ten dzień, na który pracowaliśmy od lipca ubiegłego roku. Spotkają się dwa dobre zespoły, ale jestem przekonany, że będzie dobrze – mówił Grzegorz Tychowski w studiu meczowym, który po raz kolejny redakcja „Tygodnika Krąg” przeprowadziła z gospodarzem sobotniego spotkania.

By już w sobotę zapewnić sobie awans do IV ligi, Odrze wystarczył remis. Ale trener Tęczy Karol Widerowski także nie ukrywał, że przyjechał ze swoim zespołem do Bytomia Odrzańskiego po to, by wygrać. – Znamy atuty Bytomia, wiemy, że to solidny zespół, ale przyjechaliśmy zepsuć fetę i o tydzień ją odroczyć – mówił odważnie trener gości.

Pierwsza połowa faktycznie potwierdziła to, że zespół z Krosna Odrzańskiego nie przyjechał się bronić. Za sprawą Mariusza Wolbauma i Mateusza Hałambca goście stworzyli sobie najlepszą okazję w tej części gry. Wolbaum lewą nogą idealnie dorzucił na głowę kolegi, ten oddał bardzo dobry strzał, ale świetną interwencją wykazał się bramkarz Odry Erik Ristok, który uratował swój zespół przed stratą gola.

Odra w pierwszej odsłonie nie powaliła. Być może przez wiszące w powietrzu świętowanie awansu. Nasi grali niedokładnie, a do tego mało korzystali z bocznych sektorów boiska i nie stworzyli praktycznie żadnej sytuacji stuprocentowej.

Przed meczem w studiu rozmawialiśmy z Maciejem Konsewiczem, napastnikiem Odry, który idąc na wywiad na płycie boiska znalazł grosika. Schował go na szczęście.

– Będzie dziś gol? – zapytaliśmy.

– Mam nadzieję – uśmiechnął się Konsewicz.

Znaleziona moneta dała mu szczęście, bo na początku drugiej połowy po dośrodkowaniu z prawej strony boiska zdobył bramkę dla swojej drużyny.

Wydawało się, że Odra pójdzie za ciosem i faktycznie miała kilka sytuacji, ale przynajmniej dwukrotnie lepiej powinien zachować się Bartosz Skiba, który zmarnował dobre okazje.

Potem Skiba dopiął swego. Wyszedł sam na sam, położył bramkarza pięknym dryblingiem i skierował piłkę do pustej bramki.

W tym spotkaniu już nic wymiernego się nie wydarzyło i Odra pokonała Tęczę 2:0.

Po ostatnim gwizdku prezes Odry Piotr Michalewicz przez mikrofon zaprosił kibiców do wspólnego odśpiewania „Buona sery ciao ciao”, którą piłkarze po każdym zwycięstwie w tym sezonie śpiewali w szatni. Tym razem zrobili to z kibicami, w okolicznościowych koszulkach, z szampanami w rękach, przy odpalonych żółto-niebieskich racach.

Święto zasłużone, bo Bytom Odrzański wraca do IV ligi!

Po oficjalnej fecie była jeszcze dogrywka z oranżadą, ale tu lepiej postawić kropkę.

Gratulacje dla zespołu Odry, zasłużyliście na ten awans!

Za tydzień bytomianie pojadą do Pogoni Przyborów, która w weekend wygrała w Lubsku z Budowlanymi 2:0 po golach Marcela Napieralskiego i Mateusza Glapki.

Dozamet Nowa Sól pokonał u siebie Błękitnych Ołobok 4:2 (gole Mateusza Juncewicza, Andrzeja Kołodzieja i dwie bramki Dariusza Nazara).