UKS SG Kożuchów mistrzem Lubuskiego!

Kożuchowianki złoto zapewniły sobie po świetnym turnieju we własnym mieście. – Wielkie brawa dla dziewczyn – chwali swoje podopieczne trener Kuba Czarnecki. Ares Nowa Sól zdobył brązowy medal

Zespół z Kożuchowa kolejny raz potwierdził swój prymat w tej kategorii wiekowej w regionie. Przypomnijmy, że UKS SG bronił tytułu mistrzyń województwa lubuskiego juniorek młodszych sprzed roku. I w rewelacyjnym stylu obronił!

Podopieczne trenera Kuby Czarneckiego wygrały dwa mecze po 3:0. Zwycięstwa z Aresem Nowa Sól i SPS Zbąszynek znamionują ich klasę.

UKS SG Kożuchów (fot. Lubuska Siatkówka)

Trener nie szczędzi swoim zawodniczkom pochwał: – Wielkie brawa dla dziewczyn!

I dodaje: – Przed nami ćwierćfinał mistrzostw Polski, którego organizatorem będzie Kożuchów – już niebawem, bo 23-26 lutego.

Zbąszynek zdobył w sobotę srebro, a Ares Nowa Sól brązowy medal. – „Niestety, nie był to łatwy i dobry turniej dla nas – piszą na Facebooku Aresa. – Graliśmy nerwowo i mało pewnie. Cóż. Taki jest sport i taka jest siatkówka”.

Ares (fot. Mariusz Oparski)

Klub pogratulował też UKS SG złota, a zbąszyniankom drugiego miejsca. „Powodzenia w dalszych rozgrywkach ogólnopolskich – życzy załoga Aresa. – Wielkie podziękowania dla rodziców i naszych kibiców za wspieranie dziewczyn”.

Oczywiście były również nagrody indywidualne dla najlepszych zawodniczek finałowego turnieju. Najlepszą przyjmującą została Ala Pikulska z UKS SG. Najlepszą atakującą – Ada Urbańska (również zawodniczka gospodarzy), a najlepszą siatkarką finału okrzyknięto Paulę Perdian (UKS SG). Do Aresa, a konkretnie do Sandry Karwalajtys powędrował tytuł najlepszej libero turnieju. Zbąszynek też dostał nagrody indywidualne: najlepszą rozgrywającą była Martyna Furmaniak, a środkową Zofia Kowalska.

Z kolei Karolina Pawluk zdobyła nagrodę MVP całego sezonu 2022/2023. Wielkie gratulacje!

Turniej otworzyli przyjaciel kożuchowskiej siatkówki, dyrektor tamtejszej szkoły podstawowej nr 1 Arkadiusz Sidor razem z członkiem zarządu UKS SG Piotrem Walczakiem. Zakończenie poprowadził wiceprezes Lubuskiego Związku Piłki Siatkowej Mirosław Kasprowicz, a nagrody wręczyli burmistrz Kożuchowa Paweł Jagasek, prezes LZPS Tomasz Paluch oraz Andrzej Cyrankowski i Roman Luczek – członkowie zarządu LZPS.

– Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji turnieju: miastu Kożuchów, Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji, firmom Pegma Rusztowania, Bastaga i Czarnecki Auto Serwis. Wasza pomoc jest nieoceniona – podkreśla rolę partnerów i sponsorów trener Kuba Czarnecki.