Derby dla Odry po bramce w doliczonym czasie gry

– Wiedzieliśmy, że Korona mocno się postawi – przyznał po meczu w Kożuchowie Michał Konsewicz z Odry Skrzynie Zając Bytom Odrzański, który w derbach zapewnił swojemu zespołowi cenne trzy punkty

Korona Kożuchów – Odra Skrzynie Zając Bytom Odrzański 2:1 (0:1)

Bramki: Miłek 73’ – Chałupka 44’, Michał Konsewicz 90+

Korona: Daniel Cieśla – Ł. Cygan (ż)(71’ Grochowski), Galas (56’ Biczyk (ż)), Janik, Lewicki (ż), Łuszczewski, Miłek (ż), Olejniczak, Rudnicki, Sternik, Volk

Odra: Krajewski – Chałupka, Dawid Cieśla, Grzymisławski, Kobiela, Piotrowski (77’ Michał Konsewicz), Siudak (65’ K. Konsewicz (ż)), Skałecki (ż+ż=cz), Skiba (ż), Stachurski, Żukowski (ż)(71’ Koppenhagen)

To, co przeważnie charakteryzuje derby, w tym konkretnym meczu było aż nadto widoczne: dużo walki, boiskowych przepychanek, sporo ostrej gry, dużo kartek. Tego nie zabrakło i pod tym względem oba zespoły na pewno dojechały na mecz derbowy.

Mecz od samego początku był wyrównany i toczył się w sporej części w środku pola. Grę zawodnikom obu zespołów utrudniał silnie wiejący wiatr, który często podczas długich podań zatrzymywał piłkę w powietrzu.

Jedyna bramka w tej połowie padła w jej końcówce. Rzut rożny wykonywał Damian Piotrowski, wrzucił piłkę na długi słupek, a tam najwyżej wyskoczył Kamil Chałupka i dał prowadzenie gościom.

Druga odsłona zaczęła się od wyrównanej gry, ale z minuty na minutę coraz groźniej poczynali sobie gospodarze. I w końcu dopięli swego. Piłka przed polem karnym trafiła do Mateusza Miłka, ten zszedł na prawą nogę, poprawił i uderzył. Futbolówka zatańczyła w siatce! Po tym golu Miłek utonął w objęciach swoich kolegów z zespołu.

Później inicjatywa należała do Korony. Kiedy czerwoną kartkę (za drugą żółtą) w końcówce spotkania dostał stoper Odry Oskar Skałecki, wydawało się, że kożuchowianie sięgną po zwycięstwo. Albo co najmniej zremisują i oba zespoły podzielą się punktami.

Była 95. już minuta spotkania: piłkę na lewej stronie dostał Skiba, dośrodkował na środek bramki, zza pleców obrońców wyskoczył Michał Konsewicz i pięknym strzałem głową dał zwycięstwo gościom. Samolot Konsewicza przeleciał przez murawę Korony, która przegrała praktycznie w ostatniej akcji meczu.

„Konsek” bramkę zadedykował urodzonej niedawno córeczce Helenie. – Myślałem, że będę czekał dłużej na bramkę, a nastąpiło to stosunkowo szybko. Dawno gola nie strzeliłem, więc była taka euforia, takie zaskoczenie, że nawet nie wiedziałem, jak się cieszyć i dlatego nie było popularnej kołyski – śmiał się po meczu Konsewicz.

W Kożuchowie spodziewał się trudnego meczu. – Wiedzieliśmy, że Korona mocno się postawi. Ale prawda jest też taka, że dla nas nie będzie łatwych spotkań, bo wiadomo, o co gramy. Jesteśmy liderem i zawsze na lidera wszyscy spinają się podwójnie. Za każdym razem musimy być na to przygotowani – podkreślał Konsewicz.

Korona pozostawiła po sobie bardzo dobre wrażenie. Wydaje się, że remis byłby w tym meczu bardziej sprawiedliwy. – Ta porażka boli, bo postawiliśmy sobie za zadanie zagrać twardo, z serduchem. I tak było. Do końca była akcja za akcję. Szkoda, że straciliśmy bramki w samych końcówkach obu połów, ale patrzę w przyszłość optymistycznie. Mimo naszych problemów personalnych pokazaliśmy, że możemy walczyć z każdym – komentował po spotkaniu Mateusz Miłek, strzelec bramki dla Korony.

– Z wiekiem bardziej doceniam każdą chwilę na boisku – mówi Miłek. – Przed tym sezonem razem z żoną ustaliłem, że chcę się jeszcze sprawdzić na poziomie IV ligi, udowodnić sobie, że jeszcze mogę pograć na takim szczeblu rozgrywek. Dziękuję prezesowi Pawłowi Zwolskiemu za to, że dał mi szansę przed tym sezonem. Dopóki mam siłę i zdrowie, żeby rywalizować z tymi młodymi wilkami – będę rywalizował. Umawialiśmy się na jeden sezon, a co życie przyniesie – zobaczymy.

Dozamet Nowa Sól – Iskra Małomice 3:1 (1:0)

Bramki: Nazar 38’, Bigos 65’, Napieralski 81’

Dozamet: Chudziak – Drążek (35’ Kusyk), Gabiga (70’ Żubrowski), Greszta, Juncewicz (60’ Dykta), Leśniak, Nazar (60’ Bigos), Otulak (70’ Napieralski), Romański (ż)(75’ Wojtkowiak), Szumilas, Wilczyński

Tabela okręgówki jasno pokazuje, że jeżeli Dozamet by ten mecz przegrał, można by było śmiało mówić o dużej wpadce. Ale nowosolanie zrobili swoje.

Do przerwy prowadzili 1:0 po cudownym trafieniu z wolnego Dariusza Nazara. Bramka stadiony świata! Mogli prowadzić wyżej, tylko brakowało skuteczności.

W drugiej połowie dwie zmiany, które przeprowadził trener Mateusz Reimann, okazały się zabójcze dla Iskry. Najpierw w 65. minucie na 2:0 podwyższył Jakub Bigos, a w 81. zrobiło się 3:0 po trafieniu Marcela Napieralskiego.

Humor popsuł nieco gol z niczego dla Iskry. Błąd popełnił nasz bramkarz Mateusz Chudziak, goście mieli karnego, którego wykorzystał Konrad Drabko.

Tak czy inaczej trzy punkty zostały w Nowej Soli i to jest najważniejsze.

– Jesteśmy na dwóch różnych krańcach tabel, więc można się było spodziewać takiego meczu – podsumowuje trener Reimann. – Najgorsze jest to, że chyba straciliśmy na dłużej Pawła Wilczyńskiego, który doznał kontuzji kolana. Dla nas to duże osłabienie. W pierwszej połowie z powodu urazu musiał zejść również Bartek Drążek.

Jeśli chodzi o klasę A, w ciekawie zapowiadających się derbach Czarni Rudno wygrali z Siedliskiem 7:0 po bramkach Czernego, dwóch Kmiećkowiaka, trafieniu Marciniaka, Mateusza Sobczaka i dwóch golach Jahołkowskiego.