Kajakarze idą za ciosem

Po długodystansowych mistrzostwach Polski Kajakowy Klub Sportowy startował w kolejnych dwóch zawodach i zainkasował następne medale

Dwa złote, jeden srebrny i cztery brązowe zdobyli nasi zawodnicy na Otwartych Regatach im. Wojciecha Skrzypczyńskiego w Poznaniu. – Swoją postawą pokazali ducha walki i chęć rywalizacji sportowej o to, by stanąć na podium i odebrać zasłużony medal – chwalą w klubie swoich podopiecznych.

Kadrowicz Rafał Poklepa w C1 zdobył brąz w juniorach. W C2 razem z Filipczakiem zgarnął srebro. Złoty medal zdobył w czwórce razem z Filipczakiem, Grzelskim i Krawcem.

Kołpaczek w K1 młodziczek zawiesiła na szyi srebro. Suczylkin – brąz.

Turczyk zdobyła brązowy medal w juniorkach C1.

Duet Falbagowski/Cichocki zainkasował złoto w C2 młodzików.

To nie koniec, bo nasi poszli za ciosem i wzięli udział w Regatach im. Piotra Głażewskiego w Gorzowie. Zdobyli aż dziewięć medali!

Cichocki dołożył do swojej kolekcji złoto w C1 młodzików, podobnie jak w C2 razem z Falbagowskim.

Turczyk była druga w C1 juniorek. Suczylkin zdobyła srebro wśród dziewcząt K1. Kołpaczek i Sciepura były drugie w K2 dziewcząt, a Pikta i Karabut jako drudzy przypłynęli w C2 juniorów mł.

W C1 Pikta był trzeci. Młodzik Falbagowski zdobył brąz w C1, a w K1 Kołpaczek również stanęła wśród dziewcząt na najniższym stopniu podium.

– Wielkie brawa dla wszystkich zawodników i trenerów – gratulują działacze KKS Nowa Sól.