Piłka ręczna: Proroctwo się spełniło, tyle że na odwrót

Trójka pokonała u siebie Oborniki Śląskie. Precyzyjniej: rozgromiła, bo zwyciężyliśmy 11 bramkami! Klub pożegnał Jakuba Florczaka, który w przyszłym sezonie nie będzie już go reprezentował. Teraz zagramy derby z AZS-em, to będzie nasz ostatni mecz

Trójka Nowa Sól – SPR Bór-Joynext Oborniki Śląskie 33:22 (17:14)

Trójka: Florczak (4 bramki), Orliński (2), Jaskółka (1), Sz. Lisiewicz (2), Janecki, Ceglarz, Paszkiewicz, Hajnysz (5), Gornostaj (1), Sz. Karp (1), M. Karp, Chomenko (5), Brychcy (4), Dymkowski (8), G. Lisiewicz, Pawlisz

Pierwszy z dwóch ostatnich i jednocześnie domowych meczów sezonu już za nami. W ubiegłą sobotę graliśmy z rywalem, który generalnie nam nie leży. W dodatku jest na wysokim piątym miejscu w tabeli. Były pewne obawy, ale z drugiej strony Trójka Nowa Sól zrobiła w ciągu roku tak duży postęp, że i nadzieje były spore.

Pierwszą bramkę w meczu rzucili goście, ale po siedmiu minutach zrobiło się 4:2 dla nowosolan. Wtedy kolejne dwie bramki zaliczyli na swoje konto przyjezdni. Sporo było emocji w pierwszej połowie: albo Trójka prowadziła kilkoma bramkami, albo goście nas dopadali i wyrównywali stan gry. Jej końcówka należała do nas. Rzuciliśmy ostatnie trzy bramki w pierwszej partii i dzięki temu raczyć mogliśmy się pięknym widokiem na tablicy: widzieliśmy wynik 17:14 dla nas.

Druga połowa? Koncert podopiecznych trenera Alana Raczkowiaka! Byli do bólu konsekwentni, skuteczni – grali swoje. I wygrali ten mecz bardzo okazale, bo 11 bramkami – 33:22! A przed spotkaniem jeden z piłkarzy ręcznych z obozu gości twierdził, że jego zespół wygra 11 bramkami… Proroctwo się spełniło, tyle że połowicznie i z pewnością nie jest dziś z tego zadowolony.

Po meczu klub i kibice podziękowali Jakubowi Florczakowi za lata reprezentowania Trójki. Niestety, Kuba już nie będzie u nas grał. Choć liczymy, że prędzej czy później zmieni jeszcze zdanie i wróci. Dzięki za te lata! Do tego tematu jeszcze wrócimy.

To co, zostaje jeszcze jeden mecz w I lidze w sezonie 2022/2023. Już w najbliższą sobotę o godz. 16.00 w hali przy ul. Botanicznej zagramy z AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Już dziś wiemy, że nasz zespół skończy tegoroczną kampanię na szóstym miejscu w tabeli.