Trójka zagra dwa ostatnie mecze. Oba w Nowej Soli

Trójka w Poznaniu przegrała o włos. Następne dwa mecze nasi szczypiorniści rozegrają we własnej hali: z Obornikami Śląskimi i derbowy z Zieloną Górą. To będą ostatnie spotkania w tym sezonie

Grunwald Poznań – Trójka Nowa Sól 26:25 (16:14)

Trójka: Florczak (5 bramek), Orliński (1), Kowalski (2), Jaskółka, Sz. Lisiewicz (4), Janecki, Ceglarz, Hajnysz (5), Gornostaj, Zieniewicz, Karp (1), Chomenko (2), Brychcy, Dymkowski (5), G. Lisiewicz, Pawlisz

W sobotę byliśmy świadkami bardzo wyrównanego spotkania. A w zasadzie w sensie ścisłym nie mogliśmy być świadkami w poznańskiej hali, bo została zamknięta z powodu burdy. Dlatego kibice z Nowej Soli musieli obejrzeć transmisję tego meczu w Gminnym Centrum Kultury w Otyniu.

Niejednokrotnie z emocji podrywali się z krzeseł, bo na boisku się działo. Początek bardzo wyrównany, w 10. minucie gospodarze zdołali wyjść na trzybramkowe prowadzenie. Ono w pierwszej części raz topniało, raz rosło, ale to poznaniacy prowadzili już do jej końca.

Do przerwy 16:14 dla rywali.

W 46. minucie dopadliśmy ich na 20:20, a w 48. wyszliśmy na prowadzenie 22:21. W końcówce Grunwald zachował zimną krew i zwycięstwo poszło jednak na jego konto – zespół z Poznania wygrał 26:25.

W I lidze piłkarzy ręcznych zostały jeszcze dwie kolejki. Obie rozegramy w hali przy ul. Botanicznej. W najbliższą sobotę o godz. 17.00 zagramy z Obornikami Śląskimi, a tydzień później, 20 maja o 16.00, zmierzymy się w derbach z zielonogórskim AZS.