Medale rozgoniły chmury, czyli start AD Running Team w Słubicach

Na finale wojewódzkim Lekkoatletyki dla Każdego stawił się Adam Draczyński Running Team. Pojechało tam od nas 40 zawodników. – Co było rekordem wśród uczestników – mówi trener Marcin Sznajder

Lubuski finał LdK odbył się w Słubicach. – Pogoda podczas jazdy nie nastrajała optymistycznie: chmury, deszcz i wiaterek – wspomina trener AD Running Team Marcin Sznajder, ale to były złe dobrego początki, bo ostatecznie z mityngu przywieźliśmy medale.

Skupmy się na najlepszych wynikach teamu Draczyńskiego.

– Zaczęliśmy od skoku w dal najmłodszych i tu pojawiły się niespodzianki, ale takie, które lubimy najbardziej – opowiada trener Sznajder. Bo Dawid Górski zajął drugie miejsce z wynikiem 3,00 m, a Wojtek Korczak trzecie (2,80).

Kolejny medal mamy z 1000 m U-14. Debiutant Dominik Szczepaniak start zakończył z nową życiówką (3.21.50) i brązem.

300 m U-14 to bratobójczy pojedynek Marcela Czerneckiego i Gabriela Łoziuka. Tym razem szybszy był Marcel, z wynikiem 45.42 zajął drugie miejsce; Gabriel wykręcił 47.62 i zdobył brązowy medal. Obaj pobili rekordy życiowe.

Dobry finisz na 600 m w U-10 dał czwarte miejsce Bartkowi Talkowskiemu – czas 2.16.31. Piąte zajął Julian Chwiałkowski z czasem 2.30.28. Dla chłopców to również życiowe wyniki.

Zuzanna Hrebeniuk nie miała sobie równych na 1000 m w U-14. – Kapitalnie taktycznie rozegrała ten bieg – chwali ją Sznajder. Wygrała, przebiegła dystans w 3.20.00. Hanna Tondel zajęła piąte miejsce z czasem 3.38.24 – to jej nowy rekord życiowy.

Anna Sedova po odważnym biegu wygrała 600 m w U-12 (1.52.44, życiówka). Ala Pawłowska metę przekroczyła jako piąta – 2.15.52.

Trener Sznajder podsumowuje: – Kapitalny wyjazd, postawa i zachowanie naszej fantastycznej młodzieży.