Blisko 200 zawodników na starcie regat o puchar prezydenta Nowej Soli

Przedstawiciele gospodarza regat, czyli Kajakowego Klubu Sportowego, pokazali się na tych zawodach z bardzo dobrej strony plasując się ostatecznie w klasyfikacji generalnej na czwartej pozycji

Jak każdego roku wydarzenie to odbyło się 1 maja na kanale portowym. Przepiękna pogoda, fantastyczna atmosfera, sportowa rywalizacja, ogrom emocji. W regatach wzięło udział 171 zawodników z 10 klubów sportowych tj. G’POWER Gorzów Wlkp., Admira Gorzów Wlkp., ZRYW Wolsztyn, AZS-AWF Gorzów Wlkp., AZS-AWF Poznań,
MKK „Viking” Małomice, UKS „ZALEW” Jerzykowo, WKSW Wrocław, MOS Wrocław oraz KKS Nowa Sól.
Nasi zawodnicy wywalczyli dwa złote, pięć srebrnych oraz pięć brązowych medali. – W klasyfikacji punktowej zajęliśmy wysokie czwarte miejsce zdobywając 137 punkty – informuje Nina Siemasz, prezeska KKS-u.

Dwa wyścigi memoriałowe

Pierwsze miejsce zajęły ex aequo Zryw Wolsztyn i AZSAWF Gorzów Wlkp. zdobywając 183 punkty, trzecie miejsce zajął G’POWER Gorzów Wlkp. z ilością punktów 167. Kolejne
miejsca zajęły następujące kluby Admira Gorzów Wlkp. – 119 punktów, UKS „ZALEW” Jerzykowo – 59 punktów, MKK „Viking” Małomice – 40 punktów, AZS-AWF Poznań – 16 punktów, WKSW Wrocław – 8 punktów i MOS Wrocław – 7 punktów.
Podczas tegorocznych regat dwa wyścigi były wyścigami memoriałowymi. Jeden imienia Stanisława Dąbrowskiego, drugi Cezarego Kondratowicza. Puchar w wyścigu memoriałowym im. Stanisława Dąbrowskiego trafił do rąk zawodnika AZS-AWF Gorzów Wlkp. Mateusza Augustyniaka, drugi puchar w wyścigu memoriałowym im.
Cezarego Kondratowicza został wręczony zwycięzcy wyścigu, zawodnikowi AZS-AWF Poznań Gracjanowi Michalakowi, który jest wychowankiem klubu KKS
Nowa Sól. Nasi zawodnicy zdobyli następujące miejsca: złotymi medalistami zostali Amelia Turczyk i Miłosz Stefaniak. Srebrne krążki zdobyli Antonina Bronecka, Rafał Poklepa, Maciej Cichocki, Maciej Falbagowski, Anatoli Dorzhenka, a brązowymi medalistami zostali Liliana Michocka, Paulina Rybaka, Oliwia Suczyłkin, Ignacy Kołodziej, Gracjan Mania i Dmytro Karabut.

Regaty jak zawsze w duchu fair play

Z wyników całej rywalizacji, ale także organizacji zawodów zadowolona jest prezesa KKS -u. – Gorąco dziękujemy wszystkim rodzicom zawodników za nieocenioną pomoc przy organizacji zawodów. Mamy naszych zawodników upiekły dla gości ciasta, babeczki oraz przygotowały przepyszne deserki. Natomiast ojcowie piekli kiełbasy – relacjonuje prezes Siemasz.
I dodaje na koniec: – Dziękujemy medalistom o oraz zawodnikom poza podium, za sportową postawę i rywalizację w duchu fair play. Dodajmy, że nad prawidłowym i sprawnym przeprowadzeniem regat czuwał sędzia główny Karol Pecyna z Gorzowa Wlkp. Kierownikiem regat była Elżbieta Kopaczyńska, organizatorem XXXII Ogólnopolskich Regat o Puchar Prezydenta Miasta Nowej Soli KKS Nowa Sól przy współpracy nowosolskiego urzędu, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Nowa Sól, Masarni Tradycyjnej w Przyborowie oraz starostwa powiatowego w Nowej Soli, które przekazało nagrody rzeczowe dla medalistów.