Maku Gym Nowe Miasteczko najlepszym klubem w Polsce!

Na taki tytuł dla klubu zapracowali podopieczni Tomasza Makowskiego, którzy z zawodów Mistrzostw Polski w kickboxingu w formule K1 przywieźli dziesięć krążków i w klasyfikacji generalnej zajęli pierwsze miejsce. Co więcej – obronili ten tytuł – bo przed rokiem także wygrali w generalce

Mistrzostwa Polski, na których tak dobrze zaprezentowali się podopieczni Tomasza Makowskiego, odbyły się pod
koniec kwietnia w Węgrowie. – Podczas tej bardzo prestiżowej gali, w której brało udział ok. 100 klubów, zdobyliśmy tytuł najlepszego klubu w kraju, z czego bardzo się cieszymy. To pokazuje, że w szkoleniu idziemy w dobrym kierunku – cieszy się trener Makowski.

Sukces jest tym większy, bo klub Maku Gym w zeszłym roku także wygrał w generalce i teraz ten tytuł obronił. Z Węgrowa złote krążki przywieźli Zuzanna Topór, Patrycja Wiśniewska, Michał Gołębiowski i Dawid Ciszka. Srebrne medale zdobyli Aleksandra Cybulska, Filip Marek, Kacper Bieliński i Filip Jóźwik. A brązowe krążki zdobyli Roksana Chrzanowska i Dawid Różak.
Łączna ilość dziesięciu medali musi budzić respekt u rywali i szacunek u kibiców sportów walki w całej Polsce.

– Mówiąc szczerze spodziewałem się takiego sukcesu. Mamy w klubie mistrzów świata i Europy i oni tylko potwierdzili swoje umiejętności. Wiadomo, że w każdej walce może się wszystko zdarzyć, ale ci zawodnicy są już na
tyle doświadczeni, że radzą sobie świetnie i nie zawodzą na zawodach wysokiej rangi – mówi o sukcesie swoich podopiecznych trener Makowski.

Jego klub cały czas stawia kolejne kroki ku ulepszaniu szkolenia. – Dzieciaki mega się rozwijają, mamy coraz więcej
zawodników w kadrze narodowej seniorów i juniorów. Takie osoby są przykładem dla innych i nie ma co ukrywać, że
ciągną kolejne osoby do tego, żeby do nas dołączały. I dzięki temu cały czas się rozrastamy,
co mnie bardzo cieszy – podkreśla „Maku”.

Już w następny weekend kolejne starty jego podopiecznych. Juniorzy wyjeżdżają na mistrzostwa Polski w low-kick, które odbędą się w Starachowicach. Po kolejne tytuły pojedzie tam
sześciu reprezentantów Maku Gym. Intensywnie zapowiada się także czerwiec. Członkowie klubu i jednocześnie reprezentanci kadry narodowej będą walczyć w zaplanowanym na przyszły miesiąc pucharze świata na Węgrzech. A pod koniec sierpnia juniorzy pojadą na mistrzostwa świata w k1. W dłużej perspektywie Tomek Makowski dla niektórych zawodników snuje plany związane z walkami zawodowymi.

– Przychodzą do klubu coraz ciekawsze propozycje udziału w galach zawodowych i w przyszłym roku na pewno na ringach zawodowych zobaczymy kilku naszych zawodników, choćby Dawida Różaka, który już wcześniej walczył z sukcesami w bardzo mocnych organizacjach. Także Kacper Bieliński to bardzo klasowy zawodnik, którego będziemy szykować do walk zawodowych. Jako klub rozkręcamy i jak widać mamy ciekawe plany związane ze sportową przyszłością naszych zawodników – mówi Tomasz Makowski.

 

FacebooktwittermailFacebooktwittermail

Mariusz Pojnar

Aktualności, kronika

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content