Wojewoda ujawnił, kto dostanie kasę z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

73 wnioski w Lubuskiem dostały ostatnio dofinansowanie na łączną kwotę ponad 84 mln zł. Pieniądze pochodzą z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Jeśli chodzi o powiat nowosolski, kasa popłynie na pięć projektów. Sprawdź, co zmieni się dzięki tym pieniądzom

– Premier Mateusz Morawiecki ogłosił wyniki naboru na drugi etap, tzw. konkursowy, Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – mówił na konferencji prasowej wojewoda lubuski Władysław Dajczak.

Fundusz powstał w lipcu. Ma wspierać samorządy dodatkowymi pieniędzmi w trudnym czasie pandemii COVID-19.

W pierwszym naborze wniosków, który trwał od 27 lipca do 10 sierpnia, wszystkie samorządy w Lubuskiem zgłosiły swoje projekty. I wszystkie dostały dofinansowanie. Lubuskie gminy i powiaty otrzymały wtedy ponad 160 mln zł.

– 24 sierpnia został ogłoszony drugi nabór do drugiego etapu konkursowego – tłumaczył Dajczak. – Trwał do 30 września. W województwie lubuskim do wojewody złożonych zostało 300 wniosków przez samorządy powiatowe i gminne.

73 wnioski dostały dofinansowanie na łączną kwotę ponad 84 mln zł. – To jest duże wsparcie dla samorządów i kolejna dobra informacja – mówił wojewoda.

Z powiatu nowosolskiego dofinansowanie dostało pięć projektów.

I tak: powiat nowosolski otrzyma milion złotych na przebudowę i modernizację budynku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 „Spożywczak” w Nowej Soli.

Kolsko dostanie przelew na 500 tys. zł, by wybudować sieć kanalizacyjną, przyłącza wodociągowe i przydomową oczyszczalnię ścieków w Konotopie.

Cieszy się też gmina Nowe Miasteczko, która dostanie 500 tys. na termomodernizację sześciu budynków wchodzących w skład Zespołu Szkół nr 1.

1,7 mln zł to dotacja dla gminy Otyń na dużą rozbudowę sieci wodociągowo-kanalizacyjnej.

Gmina Siedlisko zainkasuje 500 tys. zł. Projekt: „Budowa budynku świetlicy wiejskiej wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną w m. Piękne Kąty, budowa podjazdu dla osób niepełnosprawnych, budowa drogi wewnętrznej dojazdowej, chodników, miejsc parkingowych, zewnętrznych instalacji”.

Pieniędzy nie dostała m.in. Nowa Sól. „Niestety, trzy wnioski naszego miasta – dotyczyły kompleksowej modernizacji naszej największej placówki oświatowej – Szkoły Podstawowej nr 8, budowy hali sportowo-widowiskowej i budowy III etapu tzw. drogi na południe (od skrzyżowania z ul. Żabią do skrzyżowania z drogą na Bytom Odrzański) – tym razem nie uzyskały rządowej pomocy” – napisał na Facebooku prezydent Nowej Soli Jacek Milewski.

Jednak ci, którzy kasy nie dostali, będą mieli jeszcze na to szansę. Została ogłoszona kolejna odsłona rządowego programu. „Do 28 grudnia możemy złożyć trzy wnioski – podkreśla prezydent Milewski. – Wspólnie z moimi współpracownikami zdecydowaliśmy o przygotowaniu do złożenia przez nasze miasto do tej edycji wniosków dotyczących: budowy hali sportowo-widowiskowej (może do trzech razy sztuka); budowy dróg na tzw. osiedlu Kompozytorów (ulice: Lutosławskiego, Karłowicza, Kurpińskiego, Nowowiejskiego i Kilara) wraz z rozbudową ulicy Chopina; przebudowy ulic: Wyspiańskiego, Dąbrowskiego i Drzymały”.

E-WYDANIE TYGODNIKA KRĄG

FacebooktwittermailFacebooktwittermail

Mateusz Pojnar

Aktualności, sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content