Ruszyły prace przy budowie hali sportowej. Ilu kibiców wejdzie do obiektu?

– Bardzo liczę na to, że w trzecim kwartale przyszłego roku nasze miasto, mieszkańcy, a przede wszystkim nowosolscy sportowcy zyskają obiekt sportowy na miarę XXI wieku – mówi prezydent Nowej Soli Jacek Milewski

Między centrum przesiadkowym a Krytą Pływalnią Solan ruszyła budowa hali sportowo-widowiskowej.

Obiekt będzie pełnił trzy funkcje. – Organizacji rozgrywek i treningów, organizacji wydarzeń kulturalnych, a do tego będzie siedzibą Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji – wylicza Grzegorz Rogula, dyrektor nowosolskiego MOSiR.

Budynek powstanie na planie prostokąta o wymiarach 58,5 m na nieco ponad 48 m. Powierzchnia użytkowa całego obiektu będzie miała dokładnie 3 857,26 m kw.; wysokość zewnętrzna całego obiektu – niecałe 17 m.

W hali będą boiska do gry w piłkę ręczną, koszykówkę i siatkówkę oraz widownia. Na poziomie parteru będą trybuny mobilne – cztery sztuki po 66 miejsc siedzących – i trzy miejsca dla osób na wózkach inwalidzkich przy założeniu, że wszystkie trybuny są wysunięte. Na piętrze będą trybuny stałe dla 529 widzów. Jak poinformował na swoim Facebooku prezydent Jacek Milewski, będzie możliwość dostawienia trybun przenośnych na około 400 miejsc. Łącznie wszystkich będzie 1200.

– Bardzo liczę na to, że w trzecim kwartale przyszłego roku nasze miasto, mieszkańcy, a przede wszystkim nowosolscy sportowcy zyskają obiekt sportowy na miarę XXI wieku – zaznacza prezydent Nowej Soli.

E-WYDANIE TYGODNIKA KRĄG

FacebooktwittermailFacebooktwittermail

Mariusz Pojnar

Aktualności, kronika

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content