Żaki Arki robią z rodzicami boisko. W czynie społecznym!

Nie mamy własnego boiska? To nie problem – z takiego założenia wyszli piłkarze z grupy żaków Arki i ich rodzice. Zakasali rękawy i wzięli się do pracy – porządkują teren przy szkole podstawowej nr 6. W czynie społecznym

– W marcu wzięliśmy się za adaptację boiska należącego do szkoły podstawowej nr 6. Mamy już wyrównany teren, choć różnica w poziomie wynosiła 50 cm – mówi Daniel Sienkiewicz, trener żaków Arki Nowa Sól.

To boisko od dawna już swojej pierwotnej funkcji nie pełni. Ale za jakiś czas ma się to zmienić.

„Szybko zawiązała się grupka rodziców naszych zawodników, którzy mieli jeden cel: zaadaptować ten teren i doprowadzić do powstania boiska kategorii żak” – czytamy na Facebooku Arki.

fot. Arka Nowa Sól

Budżet na tę inwestycję? 0 zł. Pomysłodawca i rodzice stwierdzili, że zrobią wszystko systemem gospodarskim, własnymi rękoma.

„Jesienią 2020 r. – opowiadają w Arce – rozpoczęły się prace ziemne, w których mocno się zaangażował Marcin Krempa, właściciel firmy KAZMAR. Pan Marcin bezpłatnie oddelegował jednego pracownika z ciężkim sprzętem, by wyprostować teren boiska przy »szóstce«. (…) płytę przyszłego boiska trzeba było najpierw wypoziomować. To był oczywisty priorytet wszelkich prac. W sobotę 20 marca rodzice i dzieci grupy żaków Arki brali udział w pracach ręcznych, usuwali kamienie i gruz z nawierzchni. W pracach wzięło udział ponad 20 osób”.

Daniel Sienkiewicz i spółka zapowiedzieli już kolejny etap działań: mechaniczne równanie i aerację ziemi. „Do aeracji boiska zobowiązał się tata Julii Marcak, która od września jest podstawową zawodniczką drużyny żaków” – słyszymy w klubie.

Sienkiewicz przyznaje, że potrzebna będzie dalsza pomoc: – Przed nami jeszcze wiele pracy. W kwietniu konieczne będzie nawiezienie około 120 metrów sześciennych ziemi. Mamy nadzieję, że uda nam się pozyskać sponsorów lub ludzi dobrej woli, którzy zdecydują się uregulować płatność za ziemię. Mamy już kilka osób, które zapłacą za transport. Muszę zaznaczyć, że nie prowadzimy żadnej zbiórki pieniędzy. Chcemy, by ewentualny sponsor sam regulował bezpośrednio płatność za ziemię u dostawcy.

Na FB Arki można też przeczytać apel: „Jeśli ktoś z państwa jest zainteresowany współpracą z nami, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 697 700 494.

***

Daniel Sienkiewicz mówi, że współpraca z drużynami z roczników 2012 i 2013-2014 to dla niego przyjemność. Dodaje, że w ciągu ostatnich sześciu miesięcy dużo się zadziało – nasi uczestniczyli w turniejach, mieli ferie na sportowo, pomagali Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy czy byli na króciutkim obozie w Karpaczu.

fot. Arka Nowa Sól

– Podzieliliśmy grupę żaków na dwie ze względu na ilość zawodników – mówi Sienkiewicz. – Rodzice, dzieci i trener tworzą jedną rodzinę. Hasła PZPN „Piłka dla wszystkich” i ,,Łączy nas piłka” stają się rzeczywistością. Dziękuję dyrektorowi SP 6 Arturowi Mielczarkowi, który wspiera nasze drużyny na każdym kroku. I rodzicom angażującym się we wszystkie inicjatywy, są też pomysłodawcami kolejnych. Dodatkowo serdecznie dziękuję wszystkim naszym sympatykom, na których możemy liczyć w trudnych momentach.

E-WYDANIE TYGODNIKA KRĄG

FacebooktwittermailFacebooktwittermail

Mateusz Pojnar

Aktualności, sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content