Zwycięstwo w Rowerowej Stolicy Polski będziemy świętować na Harcerskiej Górce!

Dla Nowej Soli kręciło łącznie blisko 3 tys. uczestników, którzy wykręcili ponad 580 tys. kilometrów (nieoficjalne dane na 1 lipca). To przekłada się na ponad 15 tys. punktów. Uwaga, tegoroczny wynik jest o 260 tys. kilometrów wyższy niż w poprzedniej edycji!

Nowa Sól niemal od samego początku była zdecydowanym liderem rywalizacji w ramach tegorocznej Rowerowej Stolicy Polski.

Zabawa trwała miesiąc – od 1 do 30 czerwca. Ostatecznie wielka rodzina rowerowa pod szyldem Nowej Soli łącznie wyjeździła ponad 580 tys. kilometrów. Tegoroczny wynik jest o 260 tys. kilometrów wyższy niż w poprzedniej edycji!

Choć oficjalne wyniki będą dopiero 6 lipca, to… – Jak tu się nie cieszyć, jesteśmy przecież wszyscy wielcy – podkreśla Beata Kulczyczka, naczelniczka Wydziału Programowania i Promocji urzędu miasta i szefowa rowerowego zamieszania w naszym mieście.

Mamy go”

Prezydent Jacek Milewski też nie kryje radości. „Mamy go! Puchar Rowerowej Stolicy Polski trafi do naszego miasta na zawsze” – napisał na Facebooku. To właśnie oznacza trzecie zwycięstwo w zabawie: przechodni puchar dzięki potrójnemu sukcesowi na stałe zostanie w Nowej Soli.

Kilka słów podsumowania w liczbach, które znamy na dziś. I tak: dla Nowej Soli kręciło łącznie 2867 uczestników. Ciekawostka jest taka, że od pierwszej edycji liczba rowerzystów kręcących dla Nowej Soli została podwojona. To czysty fenomen. Pokazuje, jak chętnie korzystamy z roweru jako formy rekreacji, a także rywalizacji z innymi.

Ci wszyscy rowerzyści wykręcili dla stolicy powiatu łącznie dokładnie 584928,26 km (nieoficjalne dane na 1 lipca), co przekłada się na 15166 pkt. I to daje nam pierwsze miejsce wśród miast startujących w rywalizacji.

W rankingu ogólnopolskim miast na drugim miejscu uplasowała się Biała Podlaska z wynikiem 482743,96 km, tj. 8440 pkt, a na trzecim Puławy – 266033,79 km, czyli 5633 pkt.

Jeśli chodzi o rywalizację wśród kręcących dla Nowej Soli, to należy odnotować, że łącznie utworzono aż 61 grup. Najwięcej kilometrów wyjeździła grupa KB Wikon i Przyjaciele, która wyprzedziła nawet grupę ogólną! Trzecie miejsce dla grupy Senior 60+, czwarte dla Morsów NGB, a piąte dla Gedii Poland.

Wielkie gratulacje!

Rowerowy event na podsumowanie

Był czas na potężny drużynowy wysiłek, będzie także czas na celebrowanie zwycięstwa. Oczywiście w obrębie całej rowerowej rodziny.

– Już teraz zapraszamy na event podsumowujący całą akcję. Świętować zwycięstwo i zatrzymanie pucharu będziemy w piątek 16 lipca od godz. 18.00 na Harcerskiej Górce – zapowiada Malwina Nastaj-Czechanowska z Wydziału Programowania i Promocji urzędu miasta w Nowej Soli.

W programie m.in. koncert zespołu Sól, wielka gala z rowerzystami, prezydentem i organizatorami całej rywalizacji. Szczegóły podamy na łamach „TK” już za tydzień.

I cóż, gratulacje dla wszystkich kręcących dla naszego miasta!

E-WYDANIE TYGODNIKA KRĄG

FacebooktwittermailFacebooktwittermail

Mariusz Pojnar

Aktualności, kronika

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content