Szosowy klasyk na Dolnym Śląsku i zielonogórski Kaczmarek. Starty Mateusza Kokowskiego

Nasz kolarz Mateusz Kokowski w ostatnim czasie startował na Dolnym Śląsku w Memoriale Kornela Morawieckiego i w zielonogórskim Kaczmarku

To był wyścig pod długą nazwą PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk 2021 Szosowy Klasyk Korona Kocich Gór – Memoriał Kornela Morawieckiego.

– Wyścig na rundzie 25 km, na dystansie pro. Do pokonania mieliśmy cztery rundy – wspomina kolarz Mateusz Kokowski. – Przed główną grupą przyjechała ucieczka, a ja finiszowałem jako drugi z grupy. To w rezultacie dało siódme miejsce w kat. M-30.

W klasyfikacji generalnej PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk Kokowski zajmuje czwarte miejsce. Do końca zostały już tylko dwa wyścigi.

Kokowski startował też w niedzielę w kolejnym etapie Kaczmarek Electric MTB. W M-30 zajął drugie miejsce na dystansie giga – 67 km.