Poczuli krew. Trójka rzuciła 13 bramek więcej niż Świdnica

Ci, którzy po niedzielnym obiedzie spędzili czas z Trójką, nie zawiedli się. Nasi szczypiorniści bez problemów ograli ŚKPR Świdnica. Zwyciężyli różnicą aż 13 bramek

Trójka Nowa Sól – ŚKPR Świdnica 35:22 (18:12)

Trójka: Florczak (3 bramki), Stelmasik, Bortnowski, Orliński (4), Kowalski (4), Jaskółka, Sz. Lisiewicz, Janecki, Ceglarz, Paszkiewicz (5), Hajnysz (3), Gornostaj (1), Chomenko (9), Brychcy (1), Dymkowski (5), Pawlisz

Wiedzieliśmy, że z punktu widzenia układu tabeli ten mecz jest szalenie ważny. Przed niedzielą nasi mieli tyle samo punktów co rywale ze Świdnicy – 27. Zwycięstwo dawałoby więc możliwość małej ucieczki w środkowej części stawki.

Dla gości nie było to dobre popołudnie, dla nas – wręcz przeciwnie! Świdnica w ciągu 60 minut ani razu nie wyszła na prowadzenie. Na trzy bramki urwaliśmy się jej w 13. minucie, prowadziliśmy 9:6. Świetna końcówka pierwszej połowy sprawiła, że powiększyliśmy jeszcze tę przewagę do sześciu bramek – 18:12.

Trójka, gdy poczuła krew, już nie odpuściła. W drugiej połowie dalej graliśmy dobrze w obronie, straciliśmy tylko 10 bramek, rzucając jeszcze 17!

Końcowy wynik – 35:22 dla nowosolan – mówi o tym meczu najwięcej.

Dzięki niedzielnej wiktorii podopieczni trenera Alana Raczkowiaka są już na szóstym miejscu w tabeli I ligi z dorobkiem 30 punktów. Do piątego SPR Bór-Joynext Oborniki Śląskie tracą cztery oczka, do czwartego Grunwaldu Poznań – pięć.

W najbliższą sobotę w zagramy na wyjeździe z Siódemką Legnica, wiceliderem rozgrywek.