Możemy być z nich dumni! Świetne występy tancerzy

Wyglądali pięknie i tańczyli wspaniale! Tancerze wzięli udział w mistrzostwach Lubuskiego i ogólnopolskim turnieju w Drzonkowie oraz w Grand Prix w Rakoniewicach. Klub Tańca Towarzyskiego Urban stawał na podium w różnych kategoriach

Taneczny turniej, który wyłonił najlepszych w regionie, odbył się w Drzonkowie. W kategorii 12-13 lat w stylu LA pierwsze miejsce zajęła Maja Wróbel, a drugie Amelia Rogala z Klubu Tańca Towarzyskiego Urban – Tadeusz i Greta Urban. Brawo! Tym razem piąta była Hanna Gawęda.

W stylu standardowym Maja Wróbel skończyła turniej na drugim miejscu, Hania Gawęda na trzecim, a Amelia Rogala otarła się o podium – zajęła czwarte miejsce.

Kat. 14-15 lat w stylu LA: Maja Macewicz srebro, brąz dla Wiktorii Banaś; piąte miejsce zajęła Julia Szmaragowska.

W stylu ST czwarta była Julia Szmaragowska, a piąta Wiktoria Banaś.

W kat. powyżej 15 lat w stylu standardowym Klaudia Salwierak zajęła drugie miejsce, w stylu LA – trzecie.

– A podczas ogólnopolskiego turnieju tańca para Konrad Czepiński i Maja Śniecińska wygrała w stylu LA, a w ST zajęła piąte miejsce – mówi Tadeusz Urban.

Jego klub w Drzonkowie reprezentowały jeszcze solistki Karolina Tymińska i Zofia Józefczyk, a w parze tańczyli Wojciech Binkowski i Klaudia Salwierak.

Tancerki i tancerze uczestniczyli później także w tanecznym Grand Prix w Rakoniewicach. W kat. 12-13 lat klasa G Mikołaj Halka i Maja Wróbel wytańczyli trzecie miejsce. Kat. powyżej 15 lat klasa F: Konrad Czepiński i Maja Śniecińska wywalczyli pierwsze miejsce w ST i pierwsze w LA; Tomasz Szydło i Zuzanna Halka w tej samej kategorii zajęli dwa drugie miejsca.

W GP w kat. 12-13 lat solo (LA) drugie miejsce wywalczyła Maja Wróbel, a tuż za nią uplasowała się Hanna Zarzecka.

Julia Szmaragowska zajęła trzecie miejsce w kat. 14-15 lat w LA.

Wielki tryumf Klaudii Salwierak – w kat. 16-18 lat w GP w obu stylach zajęła pierwsze miejsce!