Święto Solan przyciągnie młodszych i starszych

Już za chwileczkę, już za momencik odbędzie się Święto Solan. Ulubiona impreza nowosolan i gości odwiedzających nasze miasto wystartuje w piątek 16 czerwca i potrwa do niedzieli 18 czerwca. Będzie się działo!

Tradycyjny Korowód Solan zacznie się 16 czerwca o godz. 17.00, w tym roku odbędzie się pod hasłem „żyj zdrowo. Korowód to nie tylko doskonała okazja do przemarszu pięknie udekorowanymi ulicami naszego miasta, ale również do promocji zdrowego stylu życia.

Z tej okazji organizatorzy serdecznie zapraszają stowarzyszenia i kluby sportowe z Nowej Soli do wzięcia udziału w Korowodzie Solan. W tym celu trzeba zgłosić swój udział np. mailowo: sekretarz@nowasol.pl. Ważne: grupy dzieci powinny mieć dorosłych opiekunów!

Ale to jeszcze nie wszystko. Podczas trzech dni Święta Solan na mieszkańców i gości czekać będą liczne atrakcje. Na scenie głównej wystąpią znani artyści. W piątek 16 czerwca: Alicja Janosz dzieciom, Dawid Kwiatkowski, Fisz Emade Tworzywo. W sobotę 17 czerwca: Wiktor Dyduła, Michał Szpak – trasa: Jowiszja. A na deser w niedzielę 18 czerwca legendy polskiego rocka: De Mono i Lady Pank.

Mnóstwo wydarzeń sportowych

Polecamy też wybrane imprezy sportowo-rekreacyjne z okazji Święta Solan. I tak w sobotę 17 czerwca o godz. 9.00 na boisku wielofunkcyjnym przy ul. Św. Barbary odbędzie się turniej streetballa. Organizatorami są UKS SKM Nowa Sól oraz MOSiR. W sobotę (17 czerwca) i niedzielę (18 czerwca) o godz. 9.00 w Centrum Tenisowym Ogólniak (ul. Gimnazjalna 9 – wejście od ul. Topolowej) zaplanowano Turniej Tenisa Ziemnego Amatorów o Puchar Prezydenta Miasta. Organizatorem jest Bogdan Janowski z Centrum Tenisowego Ogólniak.

Także w sobotę i niedzielę o godz. 10.00 odbędzie się Turniej Siatkówki Plażowej Chłopców w ramach Młodzieżowych Mistrzostw Województwa Lubuskiego (boiska plażowe na stadionie miejskim). Organizatorami są MKST Astra oraz MOSiR.

W niedzielę o 11.00 czekają na nas 4. Polsko-Niemieckie Regaty Smoczych Łodzi o Puchar Prezydenta Nowej Soli – nowosolski kanał portowy. Organizatorzy: MOSiR, Kajakowy Klub Sportowy Nowa Sól oraz WOPR.

Okazja do spotkań w gronie znajomych

Ewa Batko, rzeczniczka prasowa urzędu miejskiego, przypomina, że Święto Solan to dobra okazja do spotkania z przyjaciółmi i rodziną oraz do poznania nowych ludzi. – Dlatego serdecznie zachęcamy wszystkich mieszkańców i gości do przyjścia i spędzenia z nami tych wspaniałych trzech dni! – podkreśla Batko i dodaje: – Serdecznie zapraszamy też naszych sąsiadów z lubuskich miasta. W tym roku wzorem poprzedniego na prośbę miłośników zwierząt zrezygnowaliśmy z pokazu sztucznych ogni. W zamian zobaczymy fantastyczny pokaz laserowy.

Rafał Krzymiński

E-WYDANIE TYGODNIKA KRĄG

FacebooktwittermailFacebooktwittermail

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content