Leszno o trzy bramki lepsze. Teraz Trójka zagra u siebie z GOKiS-em

Piłka ręczna: w sobotę Real-Astromal pokonał u siebie Trójkę Nowa Sól

Real-Astromal Leszno – Trójka Nowa Sól 30:27 (12:12)

Trójka: Bortnowski, Orliński, Jaskółka, Lisiewicz, Janecki, Ceglarz, Kuryło (1 bramka), Hajnysz (3), Gornostaj, Chomenko (3), Nowakowski (7), Brychcy, Świekatowski (4), Dymkowski (9), Kaczmarek, Pawlisz

Trójka przed meczem w Lesznie powoli budowała miniserię zwycięstw. Tydzień wcześniej zaliczyła drugą wygraną z rzędu w I lidze. Po wyjazdowej wiktorii w Swarzędzu byliśmy wtedy lepsi od Tęczy Kościan.

Nowosolanie w sobotę pojechali po zwycięstwo numer trzy. Nie był to jednak ich wieczór, choć zaczął się znakomicie, jak to zwykle bywa w weekendowe dni. Po ośmiu minutach prowadziliśmy 4:0. Później gra się wyrównała, po 30 minutach mieliśmy remis 12:12.

Mniej więcej w połowie drugiej części inicjatywę bardziej przejęli gospodarze, potem my ich dogoniliśmy. Ale ostatnie słowo należało do Leszna – wygrało z nami 30:27.

Teraz rozgrywki wracają do Nowej Soli. W najbliższą sobotę o godz. 17.00 w hali przy ul. Botanicznej podopieczni trenera Alana Raczkowiaka zagrają z Kątami Wrocławskimi.